Райони Львівщини бунтують через несправедливий розподіл держкоштів

17:44, 29 березня 2016

Райони на Львівщині, які обділили державними коштами, просять обласних депутатів не залишати їх без грошей. Йдеться про розподіл 220 мільйонів гривень від Держфонду регіонального розвитку. Понад 40% фінансування спрямували всього на чотири райони області, тоді як інші залишилися з мізером або взагалі без копійки. 

На колишньому промисловому гіганті ― новороздільській «Сірці» ― зараз працює 86 людей, а було понад 12 тисяч працівників. Від величезного підприємства залишилося близько двох тисяч гектарів суцільної пустки. Кілька років тому влада Нового Роздолу вирішила збудувати там індустріальний парк і працевлаштувати більше тисячі осіб. Щоб запросити інвестора, почали готувати ділянку і вже б цього року закінчили, але дізналися, що не отримають грошей.

«За допомогою сусідів з Європи нам вдалося привести ділянки в належний стан для майбутнього розвитку. На цей рік ми просили кошти, щоби провести інженерні комунікації: воду, тепло, світло, бо жоден інвестор не піде на голу землю», ― розповів перший заступник голови Нового Роздолу Мирослав Лепкий.

Просили сім мільйонів гривень, проект подали на конкурс від Державного фонду регіонального розвитку. Торік він дав гроші на індустріальний парк Нового Роздолу, а цього року волею місцевої конкурсної комісії відмовив. Та в місті не змирилися, скликали позачергову сесію і ще раз звернулися до можновладців.

«Це була, напевно, основна надія Нового Роздолу на нові робочі місця, на розвиток. Ми просимо і у депутатів обласної ради, і у міністерства регіонального розвитку допомоги у вирішенні цього питання. Жодним чином не забрати гроші у інших громад, але пам'ятати, що пріоритетними мають бути проекти розвитку», ― говорить депутат Новороздільської міської ради Ярина Яценко.

Такі ж звернення, за нашою інформацією, готують в Бориславі, на Радехівщині та Сокальщині. Їм також цього року не перепало грошей від держфонду, а все тому, що 23% коштів віддали одному району ― Пустомитівському. Навіть серед членів конкурсної комісії заявляють про корупцію.

«Я буду звертатися як депутат обласної ради, як член комісії профільної до Національного антикорупційного бюро. Спочатку мене здивувало, коли деякі колеги (не буду називати прізвища) пропонували нам, мені і членам нашої фракції домовитися. Питали, може ми маємо якісь свої проекти, які треба підтримати. Спочатку я здивувався, до чого такі запитання. Але коли побачив список переможців, то почав «в'їжджати», що відбувається і це не допустимо», ― заявляє депутат Львівської обласної ради Роман Кізима.

Натомість в облдержадміністрації, посадовці якої також входили у конкурсну комісію, не хочуть ані переглядати перелік переможців, ані розбиратися, чи була корупція у процесі відбору. Лише обіцяють з власних резервів профінансувати найкращі проекти, які не отримали грошей.

«За перший квартал ми будемо мати перевиконання обласного бюджету в межах 25 мільйонів гривень. Це є той ресурс, який ми повинні були скерувати на розвиток області», ― зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Чи пощастить Новому Роздолу ― ще не відомо. Та в місті бояться, аби територія індустріального парку не заросла очеретом, допоки шукатимуть гроші.

Як інформував ZAXID.NET, 29 березня на засіданні сесії Львівська обласна рада звернулась до Мінрегіонбуду із проханням профінансувати мікропроекти у тих містах і районах області, які обділили.