Спікер Верховної ради Дмитро Разумков пояснив, чому утримався від голосування за введення санкцій проти телеканалів NewsOne, Zik і «112». Про це Разумков розповів в інтерв'ю «РБК-Україна».
Він зазначив, що перше засідання РНБО, на якому приймалося рішення про санкції проти соратника Медведчука Тараса Козака і його телеканалів, було без засідання як такого.
«Це один з форматів – так званий письмове опитування. В пакеті документів був проект рішення, списки осіб, щодо яких це все вводиться, і то постанова Верховної ради, яке було проголосовано ще в 2018 році. Додаткової інформації не було. Ні позиції СБУ, ні позиції інших учасників процесу я, на жаль, не знаю», – заявив Разумков.
Спікер парламенту додав, що якщо говорити про те, що санкції пов'язані з терористичною діяльністю, то згідно із законом повинні бути підозри і затримання.
«Ну, вибачте, коли у нас по вулицях ходять терористи, ми не можемо на них просто дивитися. Поки я не бачив додаткових рухів, і я зараз не про персоналії, я про підходи. Тому що персоналії можуть змінюватися, але головне, щоб не змінювався підхід», – пояснив свою позицію Разумков.
Як повідомляв ZAXID.NET, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо телеканалів з орбіти кума президента Росії Володимира Путіна, народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука. Однак фактично ці телеканали належать соратнику Медведчука, львів’янину Тарасові Козаку, який також є нардепом від ОПЗЖ.
В Офісі президента України пояснили, що санкції проти нардепа ОПЗЖ Тараса Козака і трьох каналів, підконтрольних Віктору Медведчуку, не є посяганням на свободу слова, а виключно боротьбою з чужорідною пропагандою.
Підставою для санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та пов'язаних з ним юридичних осіб стало розслідування СБУ, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.
Всі українські провайдери вже вимкнули підсанкційні телеканали. Таким чином, вони мовлять лише в інтернеті.