Цілком зрозуміла увага, прикута і в сесійному залі, і за його межами до питання всеукраїнського референдуму. Тому що головною, визначальною у цьому питанні є політична складова. Про це у сесійній залі парламенту під час обговорення законопроектів про всеукраїнський референдум сказав народний депутат від фракції "Наша Україна - Народна Самооборона" Тарас Стецьків, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі БНУНС.
"Одна частина, у тому числі, й тут, у сесійному залі, вважає, що референдум потрібен для того, щоб Президент виніс проект нової Конституції на референдум, обминувши Верховну Раду, друга частина, до якої належу і я - вважає, що закон про референдум приймаються для того, щоб уже у цьому році форсовано реалізувати ту ініціативу, яка стосується голосування по НАТО", - зауважив депутат.
"Напевно, і там, і там своя логіка існує, - наголосив він. - З іншого боку - абсолютно ненормальною є ситуація, коли з 90-го року діє закон, який застосувати неможливо".
"Ті доповіді, які ми тут прослухали, свідчать, що законопроекти потребують доопрацювання. Мені здається, що найкращим виходом із ситуації було б відправити обидва законопроекти на повторне перше читання і спробувати за місяць-півтора "зліпити" з них один законопроект. І нічого страшного не буде, якщо цей закон буде прийнятий не на цій сесії, а на наступній. Нам важливо мати хороший законопроект, який буде реалізовувати безпосереднє право народу на здійснення всеукраїнського референдуму", - переконаний Тарас Стецьків.
Відтак, Верховна Рада України не підтримала в першому читанні проект закону "Про всеукраїнський референдум", внесений народним депутатом України Олександром Лавриновичем (фракція Партії регіонів). За нього проголосував 221 народний депутат (при необхідних 226) із 447 зареєстрованих у залі.
Також ВР не підтримала законопроект з аналогічною назвою, внесеним народним депутатом України Юрієм Ключковським (фракції блоку НУ-НС). За проголосувало 38 із 447 народних депутатів, зареєстрованих у залі.