Ті реальні реформи, які мають відбуватися, таке враження, що це проходить під тиском міжнародних організацій. Вони відбуваються під примусом, під черговий транш.
Таку позицію в інтерв’ю ZAXID.NET висловив фахівець з історії України і країн Східної Європи, професор Гарвардського університету Сергій Плохій.
«Це здебільшого реформи, які є дуже непопулярні і болючі для населення. Варто, однак, мати на увазі, що це – не тільки одна з вимог міжнародних організацій через те, що вони такі нелюдяні і хочуть щось негативне зробити для України, але без цього вхід в ЄС неможливий. Це болючі реформи, і нам не подобається, хто і як нам говорить їх робити, та це треба робити. Нещодавно говорилось по телебаченню про певні інвестиції уряду в галузі, які мають найбільшу технологічну перспективу в Україні. Мені здається, це позитивні знаки. Не пригадую за попередні роки, коли б уряд думав стратегічно наперед і виділяв кошти на таку підтримку. В останні 20 років було питання виживання і латання дірок. Не знаю, що вийде з цієї ініціативи, може, це буде рішення, яке не реалізують, але позитивно, що є думання в таких категоріях», - зазначив він.
«Більше, звичайно, говорильні і обіцянок реформ, ніж самих реформи… Але, як звучить гасло, підібране до однієї з книжкових серій в Україні, моїм, на жаль, вже покійним другом – професором Анатолієм Бойком з Запоріжжя: «Годі скиглити! Шануймося!». Найбільше в цій країні все таки залежить від нас з вами», - додав він.