«Регіонал» каже, що Україна виконає рішення ЄСПЛ по Тимошенко

16:47, 30 квітня 2013

Керівник Юридичного департаменту Партії регіонів Владислав Забарський зазначає, що Україна має і буде виконувати рішення Європейського суду з прав людини, винесене за скаргою екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Про це В.Забарський сказав під час конференції, пише УНІАН.

“Безумовно, Україна має і буде виконувати рішення Європейського суду з прав людини, і виконає всі необхідні процедури, які передбачені Конвенцією (Європейською конвенцією про права людини й основоположні свободи — ред.)”, - сказав В.Забарський.

Водночас він зауважив, що рішення ЄСПЛ ще не набуло чинності, це відбудеться лише через три місяці.

В.Забарський додав, що за цей час може бути подана апеляція або стороною захисту, або державою-учасником Конвенції, тоді цю справу розглядатиме Велика палата ЄСПЛ.

Крім того, В.Забарський зазначив, що ЄСПЛ не задовольнив скаргу Ю.Тимошенко у частині застосування тортур.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи може рішення ЄСПЛ вплинути на звільнення Ю.Тимошенко, В.Забарський зауважив, що ЄСПЛ розглядає скарги на предмет того, чи відбулося порушення Конвенції про права людини при застосуванні національного законодавства, але це не стосується питання винуватості чи невинуватості людини.

“Говорити про те, що це рішення може бути основою для того, щоб змінилася ситуація з Тимошенко, — не зовсім вірно”, - сказав він.

В.Забарський наголосив, що після отримання тексту офіційного рішення ЄСПЛ і вивчення його компетентними державними органами буде ухвалене рішення про подальші дії. “Тобто приймати подібне рішення без апеляції чи подавати апеляцію і передавати на розгляд у Велику палату”, - сказав він і зазначив, що наразі не може спрогнозувати, чи подаватиме Україна апеляцію, але остаточне рішення ЄСПЛ, безумовно, буде виконано.

На уточнюючі запитання журналістів, чи отримає Ю.Тимошенко матеріальну компенсацію, В.Забарський припустив, що так і буде. Крім того, він уточнив, що у статті 18 Конвенції скаргу, за якою ЄСПЛ підтримав, не йдеться про політично вмотивований арешт, а лише про підстави для арешту, не передбачені статтею 5 Конвенції.

Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв’язку з арештом. Водночас, Генеральна прокуратура України наполягає, що арешт Юлії Тимошенко був законним.

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький дав зрозуміти, що Україна може оскаржити це рішення.