Регіонал: КПУ – не партія, а бізнес-корпорація

08:25, 2 листопада 2012

Виходячи з передвиборчої риторики Комуністичної партії України, її представники не мають політичного права брати участь в уряді, а голова Державної митної служби України, комуніст Ігор Калетник мав би подати у відставку та разом із усією фракцією КПУ перейти в опозицію.

Таку думку в ефірі «5 каналу» висловив народний депутат від Партії регіонів Дмитро Святаш та зауважив, що Компартія на свою передвиборчу рекламу витратила більше 100 мільйонів доларів.

«Якщо враховувати їх риторику, вони не мають політичного права брати участь в уряді. І всі їх висуванці: пан Калетнік має піти з уряду і перейти в опозицію – це був би нормальний політичний крок. Але, на жаль, Комуністична партія України – це не партія, а бізнес-корпорація, з моєї точки зору, яка витратила більше за всіх грошей на передвиборчу компанію. Звідки в бідних комуністів такі гроші? Десь 100 мільйонів доларів комуністи витратили на передвиборчу агітацію, а може і більше», – заявив Святаш.

Нагадаємо, 28 жовтня Україні відбулися вибори до Верховної Ради. Цьогоріч вибори відбулися за змішаною системою: половину депутатського корпусу сформують політичні партії за списками, а другу половину – кандидати-мажоритарники в одномандатних округах.

ЦВК опрацювала вже 99,38% протоколів дільничних виборчих комісій на виборах народних депутатів. У багатомандатному округу (за партійними списками) до Ради проходять 5 політичних партій: Партія регіонів (30,06%), ОО «Батьківщина» (25,48%), партія УДАР Віталія Кличка (13,93%), Компартія України (13,20%), ВО «Свобода» (10,42%).

В одномандатних округах помітна така ж тенденція виборчих симпатій, як і в багатомандатному: на сході та півдні перемагають представники ПР, на заході та в центрі – опозиційні кандидати, а також самовисуванці.

Під час виборів спостерігачі та кандидати зафіксували чимало порушень, зокрема під час підрахунку голосів. Зокрема, місія ОБСЄ розкритикувала парламентські вибори, назвавши їх кроком назад. Також вони наголосили, що процес встановлення голосів "оцінюється негативно через недостатню прозорість". Спостережна місія Парламентської Асамблеї Ради Європи вважає, що вибори Верховної Ради не виражають волю українського народу. Місія спостерігачів Канади вважає, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам.