Народний депутат, заступник голови Партії регіонів Ганна Герман вважає, що "непродумані, несподівані ініціативи Києва, висунуті Києвом без попередніх консультацій, щодо місця проведення газового самміту чи то в Києві, чи у Варшаві, можуть привести до ще більшого загострення відносин з Росією", - повідомляє прес-служба Партії регіонів.
В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю вона сказала, що замість відновлення нормального газопостачання до Європи, такі ініціативи принесуть ще більший конфлікт і погіршуватимуть ситуацію, оскільки "у великій політиці такі речі, такі заходи не робляться спонтанно, експромтом".
За її словами, подібні ініціативи не повинні бути келійними, а обговорюватися публічно, зі всіма учасниками і партнерами цього процесу.
"Тому київський самміт як альтернатива московському може погіршити не тільки двосторонні українсько-російські взаємостосунки, але і відносини України з Європою", - зазначила Ганна Герман.
За її словами, місце проведення самміту не може змінюватися за бажанням якої-небудь із сторін в односторонньому порядку.
Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко сьогодні очікує п’ятьох колег із країн Східної Європи, включно з Президентами Польщі Лехом Качинським і Литви Валдасом Адамкусом, які вже підтвердили свою участь. Про це повідомила вчора пізно увечері "Агентству Франс-Прес" керівник прес-служби глави Української держави Лариса Мудрак, передає радіо "Свобода". Інших учасників цього саміту на тему енергетичної безпеки вона не назвала.
Раніше в четвер у Словаччині повідомляли, що Президент цієї країни Іван Ґашпарович може зустрітися 16 січня з В.Ющенком.
У свою чергу, президент Росії Дмитро Медведєв скликає інший газовий саміт за участю глав держав і урядів країн, які отримують газ із Росії або є транзитними державами, 17 січня в Москві. Але ще не відомо, чи він відбудеться, зазначає радіо "Свобода".
Президент і прем’єр-міністр України заявляли, що такий саміт мав би відбутися в одній із європейських країн, що, на відміну від Росії, не є стороною нинішнього газового конфлікту. В.Ющенко сказав, що прибуде на саміт лише за такої умови.
У Єврокомісії підтримали таку позицію. Врешті ЄС вирішив, що на можливому саміті в Москві його представлятимуть не окремі країни, а єдина делегація відносно низького рівня, на рівні міністра від Чехії як країни, яка головує нині в ЄС, і Єврокомісара від Європейської комісії, і то тільки в разі, якщо в ньому візьме участь Україна.