Партія регіонів хоче у Верховній Раді 2012 року отримати конституційну більшість, щоб, внісши зміни до Конституції України, обрати в 2015 році в парламенті Віктора Януковича Президентом України на другий термін.
Про це сказала народний депутат України Ірина Геращенко (фракція НУ-НС) під час круглого столу на тему: “Якою буде Верховна Рада –2012?”, організованого Інститутом Горшеніна.
За її словами, «парламент 2012 року вибирається під президентські вибори 2015 року, і для партії влади ключове питання мати там 300 голосів», щоб наступного Президента України можна було обрати в парламенті. Депутат наголосила, що такий сценарій не виключений, оскільки відбувається падіння рейтингу В.Януковича.
Геращенко також прогнозує, що «десь ближче до виборів» до Закону «Про вибори народних депутатів України» будуть внесені зміни, і всі ті запобіжники, які вдалося внести опозиції і якими вона «сьогодні так пишається», будуть зняті, «так само як було зроблено за два дні до другого туру президентських виборів у лютому 2010 року».
І.Геращенко наголосила, що вже при ухваленні Закону «Про вибори народних депутатів України» відбулися фальсифікації, оскільки проект закону був розданий за три хвилини до голосування і ніхто з депутатів не зміг з ним ознайомитися, а законопроект ухвалили одразу в першому читанні і як закон.
Не викликає сумніву у Геращенко й те, що опозиція подолає 5% бар’єр, але основна проблема буде в мажоритарних округах, бо саме там «насправді собака зарита». За її словами, розуміючи свою непопулярність, представники Партії регіонів в округах йтимуть як самовисуванці, а «потім дружніми рядами вони поповнять цю фракцію в парламенті України».
Народний депутат підкреслила, що «неодноразово в опозиції говорили про те, що ключовим питанням є участь у виборчій кампанії лідерів опозиції Юлії Тимошенко і Юрія Луценка». Вона зазначила, що ухвалений парламентом закон «не наближає участь їх у виборах 2012 року». «Таке враження, що про цю обіцянку, про це гасло всі забули і вже побігли ділити мажоритарні округи, списки і все що завгодно», - сказала І.Геращенко.
За її словами, опозиція не мала морального права підтримувати даний закон після того, як не були враховані її пропозиції до законопроекту щодо декриміналізації, зокрема, 365 статті Кримінального кодексу України.