Лідер фракції Партії регіонів в парламенті Олександр Єфремов запропонував скасувати три антикорупційні закони, які мають набрати чинності з 1 січня. Експерти застерігають від подальшого зволікання із вступом їх у дію.
Депутат-регіонал Олександр Єфремов каже, що ухвалені парламентом антикорупційні закони "неспроможні вирішити проблеми, які є в державі". Натомість він пропонує невідкладно розглянути недавній президентський законопроект про корупцію. Ця ініціатива депутата-регіонала пролунала після заклику спікера парламенту Литвина, який спонукав депутатів "визначитися з пакетом антикорупційного законодавства" до 1 січня, пише Deutsche Welle.
Литвин зазначив, що перш ніж розглядати внесений 17 грудня президентом новий антикорупційний законопроект, "треба визначитися з долею тих, які вже ухвалені у парламенті".
Як пояснив член правління Центру політико-правових реформ Олександр Банчук, у президентському проекті йдеться лише про деякі зміни до законів, які мають набрати чинності з 1 січня і які закликає скасувати Єфремов: "Всі акти, і навіть ті, що внесені президентом у новій редакції, є доволі самодостатніми. Їх тільки треба підтримувати підзаконними нормативними актами на рівні постанов Кабінету міністрів. Потрібна лише політична воля, а проекти таких актів уже готові".
Банчук сказав, що згадані закони є лише першими з цілої низки актів, які необхідні для побудови системи попередження корупції згідно з європейськими стандартами. І нагадав, що представники GRECO та інших міжнародних організацій однозначно називають подальше відтермінування запровадження антикорупційного законодавства хибним у нинішній українській ситуації. Вони кажуть, що нескінченними спробами відредагувати антикорупційну стратегію, "Україна намагається вдосконалити тюнінг того авта, яке ще не створила".
Нагадаємо, 29 березня Віктор Янукович змінив закони щодо запобігання корупції і переніс набуття чинності трьох уже схвалених парламентом улітку 2009 року антикорупційних законів з 1 квітня 2010-го на 1 січня 2011 року. Тим часом директор міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко повідомив, що нині 80 відсотків іноземних інвесторів назвали корупцію "критичним параметром для роботи в Україні", а також "колосальною проблемою" для них.