"Регіонали" штучно підігрівають проблеми нацменшин на Закарпатті

17:07, 23 липня 2008

"Закарпаття - територія України. Тому українська мова має бути непохитним атрибутом в будь-якій школі на території краю". Про це сказав народний депутат- "нашоукраїнець" Станіслав Аржевітін, коментуючи заяви "регіоналів" про необхідність відставки міністра освіти у зв`язку розпорядженням Міносвіти, відповідно до якого школи з національними мовами викладання стануть двомовними. Його коментар розміщено на офіційному сайті блоку НУНС.

"Регіонали" на місцевому рівні, зокрема на Закарпатті, ініціюють збір підписів батьків проти того, аби школи області з викладанням угорською стали двомовними.

С.Аржевітін зазначив, що "проблема з національними меншинами на Закарпатті все ж існує". "Відомий той факт, що на багатьох сільських радах області українські державні прапори висять поруч з мадярськими, а інколи навіть українського можна не побачити, - повідомив депутат, зауваживши, що "на жаль, проблеми національних меншин Закарпаття штучно підігріваються ззовні".

С.Аржевітін назвав "перебільшенням" заяви "регіоналів" про порушення Конституції стосовно представників нацменшин. "Кожен, хто живе на території України, зобов`язаний володіти державною мовою", - заявив депутат.

Як раніше інформував ZAXID.NET, школи Закарпаття з угорською мовою навчання заявили, що не готові виконати наказ Міністерства освіти й науки "Про затвердження галузевої Програми поліпшення вивчення української мови в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням на мовах національних меншин". Відповідний документ Міносвіти набуває чинності з нового навчального року. Представники угорської меншини пояснили, що наразі у цих школах немає навчально-методичного забезпечення для виконання цієї вимоги міністерства, а також бракує кадрів.

Задля з’ясування ситуації область відвідав представник міністерства.

Досі в школах з угорською мовою навчання українською викладали 2 предмети: українську мову й літературу. Подекуди українською вели також навчання з предмету "Захист Вітчизни" та фізкультуру. Решту учні вивчали угорською.

Претензії до Міносвіти стосовно згаданого наказу висловили лише представники угорської меншини. Водночас в області діють і школи з румунською мовою навчання, є також зі словацькою та російською. Загалом їх близько 100.