Регіонали зареєстрували у Раді проект Трудового кодексу

20:50, 23 квітня 2013

Народні депутати фракції Партії регіонів Олександр Стоян та Ярослав Сухий внесли до Верховної Ради проект Трудового кодексу.

Відповідний законопроект №2902 було зареєстровано в понеділок, 22 квітня.

Проект Трудового кодексу складається із дев’яти книг (444 статті), а також прикінцевих і перехідних положень.

"Необхідність прийняття Трудового кодексу України обумовлена докорінними змінами всієї системи суспільних відносин, що відбуваються в Україні у зв'язку з формуванням ринкових відносин та соціально-економічних перетворень. Чинний Кодекс законів про працю України був прийнятий ще в 1971 році, і незважаючи на численні зміни, які внесені до нього, вже застарів та не відповідає сучасним економічним умовам", - зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.

У документі також зазначено, що принципами розробки нового кодексу стало збалансування захисної та виробничої функцій трудового права, дотримання вже встановлених соцстандартів у сфері праці, еволюційний шлях реформування трудового законодавства. У проекті кодексу відсутній поділ працівників за статтю, расою, політичними переконаннями, а також враховано особливості праці працівників малого бізнесу, кооперативів, окремих категорій працівників.

Згідно з пояснювальною запискою, порівняно з чинним трудовим законодавством до законопроекту включено положення з адаптації до Європейської соціальної хартії та інших міжнародно-правових актів, встановлено правила щодо правонаступництва в трудових відносинах. Також у кодексі встановлено зобов'язання роботодавця шанувати честь та гідність працівників, сформульовано положення про першочерговість виплати заробітної плати за рахунок коштів, що надходять на рахунок роботодавця, крім того, вперше сформульовано загальні правила про склад робочого часу.

Нагадаємо, що минулого року новий Трудовий кодекс прийнятий у першому читанні. Найбільше в проекті Трудового кодексу експертів обурили норми про збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин і скорочення часу на відпочинок між змінами до 12 годин. "Стаття 143 ТКУ дозволяє встановити фактично необмежену тривалість робочого дня і тижня. Найбільше дискусій у наукових колах викликала теза про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин на тиждень до 48", – розповів виданню директор Інституту праці НАМН України, академік Юрій Кундієв.

Нагадаємо, торік профспілки погрожували страйками у випадку ухвалення нового Трудового кодексу.