Рекет, знущання над людьми і втеча до Москви – стали відомі подробиці біографії Андрія Захтея

19:37, 12 серпня 2016

Одним із затриманих ФСБ так званим «диверсантом з ГУР» виявився уродженець міста Борислав Львівської області, житель Євпаторії Андрій Захтей. Мовляв, він – один із завербованих Україною диверсантів, які планували теракти в Криму. Проте біографія Андрія говорить зовсім протилежне. Наші журналісти поїхали на батьківщину фігуранта геополітичного скандалу.

У рідномі місті Андрія, Бориславі, люди ще й досі бояться його прізвища. Він народився 1975 року. У школі пристрастю до знань не вирізнявся. Візитівкою школяра була погана поведінка. Сергій Смоляк, класний керівник Андрія розповів, – хлопець з дитинства любив створювати конфлікти.

«Він завжди хотів бути в центрі уваги, але завжди з дітьми у нього були непорозуміння і негаразди», – зазначив Сергій Смоляк.

Після школи учень звернув на криву доріжку і дуже добре вписався в лихі 90-ті. Займався гоп-стопом і криміналом під прізвиськом «Зая». І це з такою віддачею, що в Бориславі ще й досі бояться Андрія і компанію. Люди спілкуються на камеру з журналістами лише із закритими обличчями.

«Це людина, яка по життю займалась бандитизмом, рекетом і так далі, він вибивав з людей гроші, прагнув до того все своє життя і довіри до нього взагалі немає», – розповіла знайома Андрія, яка не називає свого імені.

У 1997-му Андрія таки затримали «на гарячому», як наслідок – 4 роки відсидів у тюрмі.

«Він сидів за розбій з проникненням у житло і незаконне зберігання вогнепальної зброї», – розповів начальник Бориславського відділу поліції Олександр Закутний.

Вийшов Захтей по амністії, відтак продовжив кримінальну діяльність. Андрія допитували як свідка у справі вбивства кримінального авторитета Мулявського, а у 2008-му судили за шахрайство і підробку документів. Однак за це «Зая» відбувся невеликим штрафом. У 2009 році з особливою жорстокістю він побив чоловіка і жінку, вимагаючи у них гроші, через що вони потрапили до реанімації. А вже за кілька років «Зая» взяв жінку в заручники.

«Після того була ще одна справа, у Трускавці – жінка купила землю у Східниці, вони її взяли в заручники і вибивали 50 тис. доларів», – розповів знайомий Захтея (не назвав свого імені).

Щоб уникнути покарання у 2012-му «Зая» втік до Москви. У якийсь спосіб отримав російське громадянство, можливо, тому що і сам надавав послуги з вироблення російських паспортів. Також відомо, що Андрій Захтей під час Майдану брав участь в антиукраїнських акціях та підтримував російську агресію на Донбасі. У Євпаторію Захтей переїхав після анексії Криму. Що він там робив три роки ми вирішили поцікавитися в його батька, але марно: «Ви вірите в те, що ваш син – диверсант? – Не вірю. – Ви коли востаннє контактували зі сином? – Залиште мене в спокої».

Як інформував ZAXID.NET, 10 серпня російська ФСБ заявила про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України. Середи затриманих нібито «диверсантів» і є Андрій Захтей.