Реконструкцію вул. Бандери у Львові частково профінансує уряд Німеччини

19:01, 14 липня 2016

Модель ідеальної вулиці ― «Вулиці для всіх» маленькими кроками наближається до реальності. Реконструкція вул. Бандери у Львові вже пройшла два громадські обговорення.

Погана дорога, розбиті тротуари, велосипедисти поміж пішоходів, хаотично запарковані машини. Так виглядає вулиця Бандери зараз. Ті ж, хто тут живе, працює чи навчається, хочуть змін. 

«Місця для машин, де можна їх паркувати, також мають бути, якось то треба зробити разом, щоб всім було добре: і машинам, і людям, і водіям, і пасажирам, і трамваям ― всім», – каже мешканка вул. Бандери Анна.

За результатами воркшопу, який відбувся ще весною, Інститут стійких транспортних систем розробив три варіанти реконструкції вулиці. Перший із них передбачає рух двома смугами, щоправда, їх між собою ділитимуть трамваї, автомобілі та автобуси. По обидва боки пролягатимуть велодоріжки. Ними, якщо трамвай поламається, зможе скористатись автотранспорт. Далі поміж дерев розмістять паркувальні зони, а за ними тротуар у понад чотири метри.

«В другому варіанті ми маємо вже чотири смуги, але вони вужчі. Трошки є небезпека такого хаосу на дорозі. Проблема в тому, ну такий трошки мінус, ― велосипеди повинні рухатися з автомобілями однією смугою і припарковані автомобілі зміщуються вбік тротуарів, через що тротуари на 90 см вужчі», – розповідає менеджер проектів «Інституту міста» Максим Терлецький.

Ще вужчі тротуари і ширша дорога у третьому варіанті. Тут три смуги руху. Транспорт з площі Кропивницького до Коперника рухається однією смугою, а у зворотньому напрямку — двома. Велосипедистів захищатимуть припарковані авто.

Проект «Вулиця для всіх» львів’яни перейняли у німців. Рік тому у Лейпцигу у такий же спосіб завершили ремонт вулиці Карла Лібкнехта.

«Ми обговорювали різні частини вулиці й аналізувати різні аспекти. Чи у нас достатньо місця, щоб ходити, їздити на велосипеді, чи вона доступна для візочників, незрячих. Чи є зелені зони, паркінги, доставка товарів, магазини, ресторани – все. Це були теми для роботи», – сказав начальник відділу планування транспорту у м. Лейпциг Торбен Хейнеманн.

Німці не лише консультують нас із реконструкцією вулиці. Їхнє міністерство економічного розвитку дає грант 80 тисяч євро на часткове втілення проекту.

«2016 рік запланований для збору ідей, створення концепції, 2017 рік буде передбачати вже якісь тверді заходи, що означає якісь конкретні речі, наприклад, висадка дерев чи створення велодоріжок», – розповідає менеджер проекту «Вулиця для всіх» Ірина Кривенчук.

Вісім тисяч євро додає місто, але цього не вистачить для повного ремонту. Решту закладатимуть у бюджет міста.