Кризу державних боргів Європи Україна перенесе легше навіть, ніж більш розвинуті країни, а допоможе у цьому посилення експортних позицій України на світовому ринку металу та продовольства, пов’язане з ростом цін на метал та цьогорічним рекордним врожаєм.
Про це в ефірі «5 каналу» заявив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов.
«Я б хотів сказати, що криза 2008 року і нинішня криза мають трохи іншу природу. У 2008 році це була кредитна криза, в основному - це нездатність платити по іпотеках в США, що підштовхнуло світову економіку до кризи. Зараз ця криза більше нагадує кризу державного боргу. Якщо уважно подивитися на статистику, то наша країна стоїть осібно, і більш того, у більш вигідних та комфортних умовах відношення державного боргу до ВВП. Ми набагато більше захищені, ніж більше розвинені країни: Японія, Італія, Англія, Франція. Тому тут ми відчуваємо себе більш комфортно», - зазначив Колобов.
«Зовсім осторонь ми не можемо стояти, тому що, ми - частина світової економіки, частина Європи і, природно, якісь відгомони кризових явищ до нас доходять, і ми це відчуваємо. І це пов'язано з тим, що держава має певні проблеми із залученням рефінансуванням боргу. Але є те, що вселяє оптимізм - це експортна галузь така, як метал. Ціни на метал у світовій економіці не падають зараз, на відміну від 2008 року. Друге - це рекордний урожай. Україна зібрала понад 50 мільйонів тонн зернових, і експортний потенціал у цьому напрямку нашої країни тільки збільшується. Тому найближчим часом ми бачимо приплив дуже великих обсягів валюти», - заявив перший заступник голови НБУ.
«У 2008 році частка спекулятивного не резидентського капіталу, який знаходився в державних облігаціях нашої країни, був набагато вищим, ніж зараз. Зараз його частка досить невелика. Тому ми тут більше стикаємося з психологічним, інформаційним тиском, ніж з глобальним, економічним», - додав фінансист.