Апеляційний суд залишив без змін вирок скандальному ректору Львівської державної фінансової академії Петру Буряку, якого Галицький районний суд визнав винним у хабарництві та виніс несподівано м’який вирок – оштрафував на 25,5 тис. грн.
Це означає, що вирок уже набув чинності і ректору повернули майже 100 тис. грн застави та зняли арешт із його будинку та квартири.
Такий штраф суд призначив йому за хабар у $2 тис. під час отримання якого ректора спіймали «на гарячому». Під час обшуків у квартирі затриманого міліціонери знайшли понад ₴2 млн та 5 кілограмів золотих виробів, які на ринку цінних металів коштують приблизно 5 млн грн. Це при тому, що, зі слів дружини Петра Буряка, він отримував приблизно 10 тис грн. зарплати в академії.
Суддя Галицького суду Львова Наталія Зубачик мотивувала своє рішення про призначення хабарнику 25,5 тис. грн штрафу тим, що ректор «є людиною похилого віку, пенсіонером, має проблеми зі здоров'ям, є доктором економічних наук, професором, заслуженим економістом України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, неодноразово нагороджувався почесними грамотами».
Але у прокуратурі заявили, що такий вирок є надто м’яким та подали апеляцію на це рішення. За подібні злочини у кримінальному кодексі України передбачене значно суворіше покарання – від двох до чотирьох років позбавлення волі.
Апеляційний розгляд кримінальної справи відбувався 20 жовтня за участю колегії суддів під керівництвом судді Оксани Калиняк. Однак колегія вирішила залишити рішення попереднього суду без змін.
Таким чином вирок Галицького суду уже набув чинності. Відповідно скасували арешт на приватний будинок та квартиру Петра Буряка, а також повернули 65-річному підсудному 97,5 тис. грн застави, яку він заплатив, через три дні після затримання, щоб вийти із СІЗО.
За словами речниці прокуратури Львівщини Мар’яни Гайовської, у прокуратурі ще не отримали мотивувальної частини ухвали, тобто того, чим мотивували судді апеляційного суду своє рішення залишити попередній вирок без змін.
Приблизно 25 жовтня такий документ прокуратура вже матиме, тому після його вивчення буде зрозуміло, чи оскаржуватимуть ухвалу апеляційного суду у суді вищої інстанції.