Ремонт доріг по-українськи: Калюжі засипають землею і сміттям

12:18, 24 березня 2013

З початку календарної весни в Україні активізувалася боротьба з ямами на дорогах. Попри традиційне "залатування" вибоїн асфальтом комунальні служби використовують цеглу, каміння, вугілля і навіть землю.

У Теребовлі Тернопільської області комунальники засипали асфальт просто в калюжі.

Схожий метод використовували і у Вінниці.

 

Пізніше вінницькі дорожники пояснили, що "випробовують нові технології" ремонту доріг, використовуючи спеціальні добавки, що дозволяють класти асфальт у калюжі.

Шокуючий ямковий ремонт зафіксували на відео місцеві журналісти у Виноградівському районі поблизу села Вилок на Закарпатті, від якого до Євросоюзу - 10 кільметрів. Вони засипали ями землею з найближчої лісосмуги.

 А на об'їзній Ужгорода ями засипають болотом з додаванням щебеню.

Як зазначають місцеві видання, дорожники спочатку вимітають воду з ямки, потім засипають її сумішшю болота та щебню. Для більшої «надійності» утрамбовують усе це пристосованою металевою рейкою, а у гіршому випадку - просто пострибають зверху і все. На зауваження про такий спосіб ремонту реагують спокійно: «А що? Якшо приказ є то можна так робити. Ми лише виконавці, а замовник — служба автомобільних доріг області».

Горлівські комунальники також нестандартно підійшли до ремонту доріг. Ями латають не асфальтом, а цеглою та будівельним сміттям.

Пізніше ДАІ вилала приписи прибрати цеглу з горлівських доріг.

Втім, на цьому місцеві комунальники не зупинилися і почали засипати дірки на асфальтовому покритті відпрацьованим вугіллям.

Ремонт дороги у Костянтинівці Донецької області проводили у 15-градусний мороз. Пізніше глава Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький заявив, що це відповідає нормам.

У березневі морози одеські дорожники винайшли новий спосіб ремонту розбитих доріг - засипати їх  сміттям.

У Чернівцям влада звітує про ямковий ремонт. Так, начальник управління житлового господарства міської ради Ярослав Кушнірик заявляє, що  на 16 березня, зроблено 260 м кв шляхів у місті, а загалом потрібно відремонтувати 50 тисяч м кв доріг. Однак, активісти поширили відео, на якому зафіксовано, що "відремонтовані" дороги - далі з вибоїнами.

 

Нагадаємо, щоб ліквідувати ямковість на дорогах, треба 400 млн грн, - стверджують експерти. Як інформував ZAXID.NET, уряд рекомендував місцевим органам влади не проводити ремонт доріг за низьких температур.