Ремонт на мільярд: ДТЕК розпочав третю реконструкцію енергоблоку Бурштинської ТЕС

19:00, 24 квітня 2017

10-тий енергоблок Бурштинської ТЕС, який був введений в експлуатацію ще у 1969 році, буде кардинально оновлений завдяки реконструкції, в яку компанія ДТЕК інвестувала 1,1 мільярдів гривень. Він стане третім енергоблоком Бурштинської ТЕС, що пройде повну модернізацію, внаслідок якої термін роботи енергоблоку продовжиться ще на 15 років, повідомляє прес-служба «ДТЕК Західенерго».

Та це далеко не єдиний позитивний результат – завдяки капітальному ремонту буде значно збільшено потужність та знижено рівень шкідливих викидів в атмосферу.

«За результатами реконструкції буде збільшено навантажувальну здатність даної конструкції з 195 МВт до 210 МВт. Також модернізацією передбачено виконання великого об’єму робіт: заміна барабану та турбіни котла, системи збудження турбогенератора та заміна трансформаторного обладнання. Варто додати,що досягти зниження викидів планується завдяки заміні електрофільтру для очищення газів», - розповів головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС Богдан Гетьман.

Нові електрофільтри, які ДТЕК встановлює на всіх відремонтованих енергоблоках, зменшать викиди золи та шкідливих газів у 29 разів. За словами керівника департаменту з екологічної безпеки компанії «ДТЕК Енерго» Ірини Вербіцької, викид пилу в повітря становитиме до 50 мг/м3, що відповідатиме усім європейським та українським стандартам. Також проект передбачає онлайн-моніторинг вихідних газів та повну утилізацію золи.

Реконструкція 10-го енергоблоку на Бурштинській ТЕС триматиме до грудня поточного року. Відносно короткий термін для таких масштабних робіт пояснюється тим, що ДТЕК має неабиякий досвід схожої реконструкції – компанія вже подарувала друге дихання 18-ти енергоблокам на своїх електростанціях. Лише у Бурштинську ТЕС з моменту її приватизації було вкладено понад 180 млн. доларів США.

«ДТЕК багато інвестує в модернізацію і розвиток Бурштинської ТЕС. Вкладення понад 1 млрд. грн. в реконструкцію енергоблоку №10 станції демонструє відповідальність компанії за взяті на себе приватизаційні зобов'язання, даючи нове життя старому енергоблоку, який вітчизняна енергетика могла втратити через необхідність виведення його з експлуатації», – зазначив директор з генерації «ДТЕК Енерго» Сергій Куріленко.