Досьє
Ігор Васюник - безпартійний, висуванець ВО «Батьківщина»
Народився 1 серпня 1969 року у смт Великий Любінь Городоцького району Львівської області. У 1992 році закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка (економічний факультет, планування народного господарства). Пізніше здобув ще дві вищі освіти – у Львівському інституті менеджменту (1998) та Академії державного управління при президентові України, де здобув фах магістра державного управління (2007).
З 2005 по 2006 рік працював радником голови правління, начальником Департаменту і заступником голови правління у НАК «Нафтогаз України». У 2009-2010 рр. представляв у Кабінеті міністрів України Укрзалізницю. З 2010 по 2012 рік - голова спостережної ради ТОВ «Укркорпінвест».
Був депутатом V демократичного скликання Львівської обласної ради (2006 – 2010 рр). Сьогодні працює заступником голови Львівського обласного осередку Громадської організації «Фронт Змін». Окрім того, за повідомленням офіційного сайту, очолює створений у 1990-х рр. благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи». Втім, про свою благодійну діяльність почав публічно говорити лише влітку 2012 року, на що вказує пошук відповідної інформації в Інтернеті.
Згідно з аналізом руху ЧЕСНО, є причетним до дій, які можна вважати корупційними. Так, нібито за сприяння Ігоря Васюника НАК «Нафтогаз України» перерахував на оновлення дороги до його рідного села Любінь Великий два транші у 250 та 400 тис. грн як благодійну допомогу ВАТ Шляхово-ремонтне будівельне управління №65. Ця фірма входить до концерну "Автошляхбуд", керівником якого є друг Ігоря Васюника Володимир Креховецький.
Окрім того, НАК «Нафтогаз України» 2006 року звернувся з листом до Львівської обласної ради з вимогою відшкодувати заступнику голови правління НАКу Ігорю Васюнику заробітну платню за два робочі дні, які він провів на сесії Львівської облради. Кошти довелось виплачувати з бюджету області, хоча сам депутат неодноразово заявляв, що участь у роботі обласної ради вважає своїм обов’язком.
Про непрозорість критеріїв, за якими Ігоря Васюника було обрано кандидатом від Об’єднаної опозиції, говорив, зокрема, його опонент по округу Тарас Стецьків.
У 2011 році Ігор Васюник задекларував 447 тис. 442 грн доходу, земельну ділянку, три квартири, гараж та автомобіль Range Rover. У власності сім’ї декларанта – 6 земельних ділянок, будинок, квартира, гараж та авто Land Rover.
Одружений, виховує двох дітей.
|
Досьє
Тарас Стецьків - самовисуванець
Народився 7 червня 1964 року в місті Львові, проживає в місті Києві. Закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка (1986), історик. З 1986 року працював учителем школи-інтернату у Львові, з 1987 – викладач медичного училища. У 1987 – 1989 — секретар і член Ради «Товариства Лева» у Львові.
У 1989 – 1990 — член президії Львівської крайової ради Руху, член Великої ради Руху. З 1991 — член президії ПДВУ. З грудня 1992 до вересня 1993 — радник Прем'єр-міністра України Леоніда Кучми. Вересень 2006 — серпень 2007 — радник Президента України.
Народний депутати Верховної Ради п’яти скликань. Народний депутат України 6-го скликання з 23 листопада 2007 від Блоку «Наша Україна — Народна Самооборона», № 29 в списку. Член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації (з 26 грудня 2007).
Змінив низку політичних партій. Так, 16 листопада 2006 був виключений з ПРП у зв'язку з тим, що своїми діями завдавав шкоди авторитету партії.
Під час прес-конференції у Львові у вересні 2012 року лідер виборчого списку ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк назвав Тараса Стецьківа серед «ображених зрадників», яким Об’єднана опозиція пропонувала мажоритарні округи, в той час як вони самі хотіли прохідного місця в списку. Сам Тарас Стецьків доволі активно критикує спосіб ведення передвиборчої кампанії Арсенієм Яценюком. Тим часом, екс-міністр МВС України Юрій Луценко написав листа до з’їзду Об’єднаної опозиції, в якому наголошує, що кандидат в депутати Тарас Стецьків життєво необхідний Об’єднаній опозиції, щоб вона почала перемагати.
Водночас впродовж своєї політичної кар’єри Тарас Стецьків припускався і порушень. Так, у 2005 році він очолював НТКУ, зберігаючи при цьому мандат народного депутата. Окрім того, кандидат сам визнав, що декілька разів голосував за своїх колег у Верховній Раді. У 2011 році Тарас Стецьків взяв участь у 62 пленарних засіданнях ради з 82, а також на 14 із 20 засідань свого комітету, що загалом становить менше 75% відвідування.
У 2011 році задекларував 233 52 грн, що є його зарплатою з них 34 850 грн матеріальної допомоги. У власності – земельна ділянка і квартира. У власності членів сім’ї ще одна квартира і два легкових авто.
Одружений, виховує двох дітей. |
Досьє
Оксана Юринець – партія УДАР Віталія Кличка
Народилася 27 лютого 1978 року у селі Коти Яворівського району Львівської області. Проживає у селі Підбірці Пустомитівського району на Львівщині. Закінчила Львівський політехнічний інститут, спеціальність економіка і менеджмент, отримала диплом магістра (2001 рік). У 2005 році закінчила аспірантуру Національного університету «Львівська політехніка». У 2006 році захистила кандидатську дисертаційну роботу на тему «Формування конкурентної стратегії підприємства».
З 2006 року працює на кафедрі менеджменту організацій Національного університету «Львівська політехніка».
Протягом 2009-2010 років є заступником завідувача кафедри менеджменту організацій з наукової роботи. У 2011 році присуджене звання доцента. Окрім того, є приватним підприємцем (виготовлення і реалізація будівельних матеріалів).
З 2010 року – депутат Львівської обласної ради, фракція УДАР, член земельної комісії. Голосувала за свого колегу-депутата.
Під час передвиборчої кампанії в Інтернеті з’явився ролик з лозунгом «Оксана Юринець – нормальна баба!», причетність до виробництва якого нібито спершу підтвердили у штабі партії УДАР, але потім сама кандидат у депутати заперечила, що це її агітаційний ролик. Незабаром в Інтернеті з’явився офіційний ролик від партії УДАР – «Нормальна відповідь». Однак в одному з останніх ефірів Юринець повідомила, що цей ролик створила команда людей, які її підтримують.
Згідно з аналізом руху ЧЕСНО, критеріїв доброчесності не порушувала.
Загальна сума доходу за 2011 рік, згідно з поданою декларацією, становить 322 тис. грн, з цього дохід від підприємницької діяльності – 295 тис. грн.
|