Реставрація школи на вулиці Театральній затягується

15:13, 11 листопада 2013

Реставрацію школи №62 на вулиці Театральній, 15 планують закінчити до кінця цього року. Однак, з огляду на погодні умови, роботи можуть перенести на наступний рік.

Про це сьогодні на брифінгу повідомила начальник управління освіти Львівської міської ради Галина Слічна.

«Є певні незручності, але на навчально-виховний процес вони не впливають», - додала вона.

Раніше повідомлялося, що реставрацію завершать до 30 листопада.

Як зазначили у міській раді, ремонт фасаду школи – це перша велика реставрація проекту Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ). Вона охоплює відновлення історичної штукатурки, кам’яних обрамлень вікон, барокового порталу з природного каменю, а також реставрацію дерев’яних елементів - 40 вікон різної величини та великих воріт.

Замовник робіт - управління освіти ЛМР, виконавець – фірма «Ренесанс».

«Реставрація історичної штукатурки та елементів з природного каменю пов’язана з чималими труднощами, оскільки доводиться мати справу з помилками радянської реставрації. Так, під час реставрації фасаду колишньої єзуїтської колегії приблизно 30 років тому штукатурку, ліпнину та частини з природного каменю було майже всюди покрито шаром цементу, який тепер дуже важко зняти, не знищивши штукатурку і камінь під ним. У зв’язку з цим реставратори застосовують різні технології, залежно від стану і значення різних елементів фасаду. На даному етапі розробляються рішення щодо фарби, якою покриватиметься фасад», - розповіли у GIZ.

За словами експерта GIZ Анне Mарі Роте, мета реставраторів – не приховувати вік будівлі, а зробити його видимим свідченням історичного значення будинку, навіть якщо це матиме незвичний вигляд.

«Звичайно, ми виправимо всі пошкодження, проте намагатимемось максимально зберегти історичний матеріал. На фасаді школи є штукатурка з різних часових епох, тому неоднорідність структури поверхні фасаду буде помітною навіть під фарбою», - наголосила експерт.

Нагадаємо, загальна сума реставраційних робіт становить майже 1 млн. грн. Кошти розподіляють між собою Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ (60%) та Львівська міська рада (40%).

Нагадаємо, що в рамках співпраці GIZ та ЛМР на палаці Любомирських у Львові відновили скульптури XVIII ст. А також у театрі Заньковецької відновили частину фасаду, вікон та дверей.

Довідка

Історія середньої школи №62 бере свій початок ще з ХIХ ст. Тоді, 1891 року, у приміщенні корпусу, в якому зараз навчаються початкові класи, на кошти міста було відкрито першу народну школу у Львові. 1 вересня 1944 року частину приміщення цього корпусу зайняло педучилище. У другій розмістилася школа, у якій викладання вперше проводили українською мовою (до цього мовою навчання була польська). Це була базова початкова школа для педучилища. Так тривало до кінця 1947-1948 років. Пізніше весь корпус зайняла середня школа №62.

У другому корпусі, який було передано школі 1986 року, тепер навчаються учні старших класів. З ХVII ст. тут була Єзуїтська колегія, фундатором якої був гетьман Станіслав Жолкевський. Тут навчався гетьман Богдан Хмельницький та Київський митрополит Петро Могила. Тепер це приміщення є архітектурною пам’яткою.

На сьогодні у 24 класах навчається 585 учнів.