Реставрацію Меркурія у Львові планують завершити в жовтні

15:05, 1 серпня 2012

Роботи з відновлення скульптури Меркурія у Львові на даху будинку на вул. Січових Стрільців, 3 тривають вже півтора місяці. Зараз на скульптуру наклали відсолюючий компрес. Завершення робіт планують на жовтень цього року.

 

Реставратор Олег Рибчинський розповів: «Ми попередньо закріпили скульптуру, розчистили від нашарувань речовин, які шкодять каменю і вапняку, з якого зроблена скульптура. Через агресивне середовище, опади, викиди вихлопних газів, ми були змушені зробити зміцнення уразливих ділянок на скульптурі. Це фрагменти складок, тіла, шолома, руки… Також ми виконали відсолюючий компрес, починаючи від майданчика, на якому стоїть скульптура, включаючи колесо фортуни, крила і закінчуючи половиною торсу Меркурія».

Компрес, з його слів, наклали на місця, які найбільш уразливі до солей. «Будемо чекати від трьох тижнів до місяця, щоб ці солі вийшли і зупинилися на компресі», – сказав Олег Рибчинський.

Скульптор Любов Булгакова розповіла, що одночасно з очисткою скульптури, вона працює над відновленням руки, пальців, кадуцею та крил Меркурія. «Зараз виготовляю це в глині, згодом ми це будемо формувати, виконувати у спеціальному матеріалі і встановлювати», – сказала вона.

Учасник ініціативи «Врятувати Меркурія» Ростислав Паранько повідомив, що зробили близько половини всіх реставраційних робіт на скульптурі Меркурія.

«Робота виявилась складною. До початку реставрації на розробку технічної документації і підготовку до реставраційних робіт ми витратили 23 тис. грн, 10 тис. пішло на рекламно-промоційні заходи, це було необхідно. Кошторис реставрації становить 170 тис. грн, та в процесі реставрації, напевно, будуть уточнення. Наприклад, ми були не в курсі, що кадуцей виліплений повністю. Ми думали, він – на металевій основі. В деяких місцях скульптура виявилась більш пошкодженою, потребує більше роботи, більше матеріалу», – додав Паранько.

За роботою також спостерігають фахівці німецького бюро технічної співпраці GIZ, яке долучилось до реставрації фінансово та матеріалами.

Дірк Брюгеман, скульптор-реставратор, експерт проекту відновлення Меркурія від GIZ зауважив, що найбільшою проблемою після очистки каменю стало те, що субстанція каменю дуже ослаблена.

«Завдяки реставраторам вдалося ревіталізувати камінь, вдихнути в нього знову життя, забрати ризики для його стабільності… На жаль, не можемо захистити Меркурія від негоди, але її вплив будемо мінімізувати: після завершення реставрації на всю скульптуру нанесемо укріплюючу глазур, яка захистить Меркурія від сильних вітрів, дощів», - сказав Дірк Брюгеман. Також, з його слів, скульптура пройшла певну обробку, завдяки якій взимку на ній не замерзатиме волога.

Як інформував ZAXID.NET, реставрацію Меркурія розпочали в червні цього року. Нагадаємо, 9 травня минулого року у Львові стартувала громадська ініціатива «Врятувати Меркурія» - небайдужі громадяни міста об’єднались, аби зібрати кошти на реставрацію скульптури Меркурія, встановленої на фронтоні будинку Фонду держмайна, що на вулиці Січових Стрільців. На реставрацію скульптури Меркурія потрібно близько 113 тис. грн.