Секретні документи Центрального розвідувального управління США про злам електронних гаджетів могли потрапити до WikiLeaks через цивільних службовців, які працюють за договором. Їх особи наразі встановлюються, повідомляє Reuters з посиланням на джерело в розвідувальній службі.
Відзначається, що можливий витік секретних даних співробітники ЦРУ і правоохоронних органів запідозрили ще в кінці минулого року. На початку березня, коли WikiLeaks опублікувала понад 8,7 тисяч документів, ці побоювання підтвердилися. У матеріалах, зокрема, йшлося про те, що у спецслужб була глобальна програма злому гаджетів, в тому числі iPhone, а також пристроїв на операційних система Android і Windows.
Між тим, ЦРУ звинуватило сайт WikiLeaks в тому, що його публікації, де розкривається хакерський інструментарій американських спецслужб, ставлять під загрозу безпеку американців.
«Американці повинні бути стривожені будь-якими витоками WikiLeaks, які націлені на те, щоб завдати шкоди здатності розвідслужб захищати США проти терористів та інших ворогів», - заявила офіційний представник ЦРУ Хезер Фріц Хорняк, однак не підтвердила але й не спростувала достовірність оприлюднених на WikiLeaks документів.
Як відомо, у вівторок, 7 березня, сайт WikiLeaks виклав тисячі документів, в яких, зокрема, йде мова про віруси для комп'ютерів і смартфонів, а також про програмне забезпечення, що перетворює «розумні» телевізори на засоби прослуховування і стеження. ФБР і ЦРУ почали спільне кримінальне розслідування за фактом витоку секретної інформації, за якою, за даними американських ЗМІ, може стояти перебіжчик або діючий шпигун.
Згідно з оприлюдненими документами, в арсеналі кіберзброї, яка нібито наявна в оперативників ЦРУ, є віруси, які можуть заразити гаджети з операційними системами Windows, Android, iOS, OSX і Linux, а також інтернет-роутери. «Такі витоки не лише ставлять під загрозу особовий склад та операції, які проводяться спецслужбами США, але й забезпечують наших ворогів інструментами і інформацією, здатною заподіяти нам шкоду», - сказала Хорняк.
Вона також зазначила, що дії ЦРУ не спрямовані проти американських громадян. За законом, ЦРУ не має права проводити спецоперації відносно громадян США - як всередині країни, так і за кордоном.
Також зазначається, що вся ця інформація вже безконтрольно циркулювала в колах хакерів, які раніше працювали на американський уряд, а також нині діючих підрядників. У той же час, багато експертів вважають матеріали, опубліковані Wikileaks, справжніми.