Рейтинг БЮТ на Тернопільщині впав із 60% до 15%, - губернатор

09:15, 4 березня 2009

Прийняття рішення про скасування позачергових виборів депутатів Тернопільської облради напряму пов'язане з рішенням про відставку міністра закордонних справ України Володимира Огризка, - вважає голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь.

"В угоду БЮТ "регіонали" погодилися голосувати за скасування виборів облради, натомість Блок Юлії Тимошенко підтримав ініціативу Партії регіонів про звільнення українського міністра. БЮТ вже не вперше підігрує політиці Москви - українського міністра знімають з посади лише тому, що він відстоював українські інтереси, і, відповідно до Віденської конвенції та міжнародної практики, вказав послу Російської Федерації на неадекватну поведінку та висловлювання щодо Президента України, іноземних послів, акредитованих в нашій державі. Любити Україну треба не на словах, а на практиці - відстоюючи її інтереси. Газові домовленості, розправа над українським міністром - ось справжня любов БЮТ до України!", - вважає Юрій Чижмарь.

На думку керівника області, скасувавши вибори, БЮТ визнав, що втратив довіру населення.

"Ця довіра сьогодні становить 15 відсотків, замість 60 відсотків, які мала ця політична сила. Тому приймаючи рішення про відміну позачергових виборів депутатів Тернопільської облради, Блок Тимошенко фактично визнав свою поразку у цих виборчих перегонах. Цим і пояснюється вся ця істерія", - наголосив Юрій Чижмарь.

"Прийняттю рішення про призначення позачергових виборів Тернопільської облради передувала низка консультацій, виїздів депутатських комісій, нарад, які підтвердили необхідність проведення виборів. А що змінилося сьогодні? Чому в такому авральному режимі приймалося рішення про відміну виборів? Зрештою, скасувавши вибори, Верховна Рада не запропонувала шляхи виходу з ситуації, яка склалася в області у зв’язку з недієздатністю обласної ради", - наголошує голова ОДА.

Юрій Чижмарь вважає, що існує велика ймовірність оскарження у суді сьогоднішньої постанови, з огляду на прийняття рішення про відміну виборів в розпал виборчої кампанії, коли політичні партії і блоки вже задіяли значний організаційний, людський та фінансовий ресурс.