Розроблену програму дискредитації опозиції влада сама ж і провалила, вважає народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради Тарас Чорновіл.
«Щодо Тягнибока, то до нього застосовується не зовсім дискредитація, а фактично мобілізація його виборців», – цитує Чорновола Тиждень.ua.
За його словами, чим більше здійснюється нападів на людей ВО «Свободи», «звинувачень у їхній бік, до того ж таких відверто примітивних, як у нацизмі чи фашизмі, то це найбільше мобілізує твердий електорат Тягнибока».
«Якщо говорити мовою політології, то м’якому електорату такі випади підказують: це єдиний кандидат, проти якого влада насправді бореться, він єдиний справді серйозний. І це добре лягає в теорію спаринг-партнерства», – вважає Чорновіл.
Він стверджує, що у Партії регіонів є сили, які надіються на те, щоб проштовхувати до другого туру саме Тягнибока. Адже на відміну від Кличка чи Яценюка, «за яких можуть проголосувати дуже багато чужих людей, у Тягнибока межа між твердим електоратом, який однозначно за нього проголосує, і чітким, який вагається, незначна».
За словами Чорновола, у другому турі, є дуже високий шанс, що Тягнибок програє. Натомість шанси Кличка зростають, «тому що він нічого не робить».
«Доки Яценюк і Тягнибок роблять купу дурниць і помилок, він просто сидить на березі і чекає, поки води каламутної ріки винесуть трупи його друзів-суперників. Наразі Кличко не дуже хоче показувати себе як опозиціонера, адже добре розуміє, що є запит на третю силу», – коментує експерт.
Проте, за його словами, Кличку рано чи пізно доведеться визначитись, і до цього рішення підштовхує влада, яка останнім часом примазує його до себе.
«Заяви влади до примирення з Кличком теж не можна однозначно оцінювати, адже у Партії регіонів є внутрішнє безладдя. Найважливіше, що робиться, це намагання відсікти Кличка від потенційного виборця на сході України», – вважає Чорновіл.
Щодо дискредитації Яценюка, то вона полягає переважно у принизливому ставленні до нього, зневазі та висміюванні.
«Також добре діє зосередження уваги на любові до розкоші Яценюка, підозра, що він продавав місця у виборчому списку. І чим ближче до виборів, тим більше буде використовуватися технологія, щоб члени «Батьківщини» виходили з фракції», – коментує експерт.
На його думку, принизливе ставлення до Яценюка, ізоляція Кличка й "фашизм" Тягнибока могли б стати ефективною технологією для забезпечення високого рейтингу Януковича.
«Однак 18 травня влада зробила все, аби громадськість забула про промахи опозиції, а почала обговорювати лише провладних бандитів й БРДМи", - пояснив Чорновіл.
Нагадаємо, результати опитування компанії маркетингових та соціальних досліджень GfK Ukraine, здійсненого у квітні, показали, що якби вибори президента України відбулися ближчим часом, то 16% українців віддали б свої голоси за Віктора Януковича і ще 16% – за Віталія Кличка.
Юлія Тимошенко набрала б 9%, Олег Тягнибок – 5%, Арсеній Яценюк і Петро Симоненко – по 3%.