Резолюцію Сенату США щодо України, що закликає звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко, було ухвалено одноголосно під час відкритого голосування з дотриманням всіх норм і правил. Про це заявив ZN.UA автор резолюції американський сенатор Річард Дурбін.
"Цю резолюцію було ухвалено одноголосно під час відкритого голосування в Сенаті. Це стандартна процедура, яка застосовується під час розгляду питань, щодо яких існує узгоджена, однозначна точка зору більшості. Всі правила і процедури в цьому випадку були дотримані, ніхто їх для цього не міняв", - зазначається в коментарі Р.Дурбіна, переданому ZN.UA його прес-службою.
"Звичайно ж, ухвалення такої резолюції не зовсім влаштовує українську владу, але вона говорить про те, що члени Сенату одностайно засуджують політичне ув'язнення Юлії Тимошенко", - зазначив сенатор.
"Крім того, цю резолюцію готували впродовж декількох місяців. Усі відомства (сенаторські офіси) були поінформовані про те, що Сенат має намір розглянути це питання з тим, щоб вони могли представити свої зауваження та заперечення. Резолюцію попередньо обговорювали на відкритому засіданні сенатського комітету з міжнародних справ і її там підтримали. Твердження про те, що тут нібито мали місце якісь порушення процедури, не мають під собою жодних підстав", - наголосив він.
Як зазначив Р.Дурбін, США уважно стежать за ситуацією в Україні і сподіваються, що питання про переслідування опозиції буде вирішено найближчим часом. Про жорсткі заходи Білого дому щодо української влади говорити наразі ще рано.
На запитання, чи можлива поява в конгресі США документа, що передбачає санкції проти української влади у разі грубих порушень на наступних парламентських виборах, Р. Дурбін відповів: "Між двома дружніми демократичними державами завжди існують якісь протиріччя. Ця резолюція відображає точку зору Сенату про те, що Юлія Тимошенко є політв'язнем, а також його бажання бачити парламентські вибори в Україні чесними і відкритими".
Політик нагадав, що раніше Сенат уже ухвалював документи обов'язкового, а не рекомендаційного, як резолюція, характеру. "Зараз ще рано говорити про те, якими можуть бути подальші дії уряду США, але поки що він уважно відстежує ситуацію в Україні і сподівається, що питання про політичне ув’язнення Тимошенко буде справедливо вирішено вже у найближчому майбутньому", - зазначив він.
Нагадаємо, 20 вересня 2012 року Сенат США одноголосно прийняв проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа у співавторстві з представником більшості в Сенаті США сенатором Діком Дурбіним із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
Згідно з резолюцією, Сенат США закликає адміністрацію Януковича негайно звільнити Тимошенко та інших політичних в'язнів, а також просить Державний департамент США та Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) "чинити об'єднаний багатосторонній дипломатичний тиск на президента Януковича, щоб звільнити Тимошенко".
Як згодом зазначив помічник державного секретаря США з європейських і євразійських справ Філіп Ґордон, відносини Сполучених Штатів Америки з Україною нині «поставлені на паузу» через переслідування українською владою колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та інших діячів опозиції.
У МЗС України зазначили, що вважають недоцільним коментувати резолюцію.
При цьому президент Віктор Янукович, відвідуючи 24-26 вересня США з робочим візитом для участі в Генасамблеї ООН, сказав, що до резолюції слід ставитися серйозно. "Безумовно, нам треба ставитися до всіх таких резолюцій серйозно. Але ми також знаємо оцінки і Державного департаменту, і Білого Дому. Вони трохи різняться", - наголосив президент.