Результат парламентських виборів в Італії стривожив Європу

21:25, 26 лютого 2013

Європейські політики та ринки схвильовано відреагували на результати загальних виборів в Італії, які створили патову ситуацію між лівоцентристським та правоцентристським блоками.

Франція та Німеччина закликали продовжувати реформи, а в Іспанії результат назвали "стрибком у нікуди". Італійські ринки різко впали, а фондові біржі в Європі відреагували зниженням вартості акцій, пише BBC Україна.

Голосування відбулося на тлі глибокої рецесії та суворих заходів бюджетної економії.

Правоцентристський лідер Сильвіо Берлусконі сказав, що потрібно не допустити нових виборів, і закликав шукати вихід з глухого кута. Екс-прем'єр натякає на можливість доволі незграбного альянсу зі своїми лівоцентристськими опонентами.

Після підрахунку всіх голосів у межах країни виявилося, що лівоцентристський блок П'єра Луїджі Берсані отримав найбільше місць у нижній палаті, однак не зміг забезпечити собі більшість у Сенаті. Для керування країною потрібен контроль над обома палатами парламенту.

Неочікуваним став здобуток протестного руху, очолюваного комедіантом Белле Грілло, який отримав близько 25% голосів. Блок на чолі з прем'єр-міністром Маріо Монті прийшов лише четвертим з результатом 10%.

Європейські політики одночасно закликали до спокою та висловлювали стурбованість результатом виборів.

Речник Європейської комісії Олів'єр Бейлі сказав, що ЄС очікує від Італії "шанобливого ставлення до своїх зобов'язань" з пониження боргу та дефіциту бюджету і проведення інших структурних реформ.

"Ми чітко чуємо сигнал тривоги, висловлений італійськими громадянами", - сказав він на прес-конференції.

"Комісія повністю покладається на італійську демократію і... тісно співпрацюватиме з наступним урядом для підняття економіки і створення нових робочих місць в Італії", - додав Бейлі.

Міністр фінансів Франції П'єр Московісі сказав, що результат виборів "створює проблеми", але не підірве єдину європейську валюту.

Тим часом міністр закордонних справ Німеччини Ґуідо Вестервелле закликав Італію продовжувати реформи і "якомога швидше" сформувати новий уряд.

Однак його іспанський колега сказав про "величезну тривогу" з приводу фінансових наслідків.

"Це стрибок у нікуди без жодних хороших наслідків для будь-кого", - заявив Хосе Мануель Ґарсіа-Марґалло.