Питання спільної експлуатації української газотранспортної системи залишається відкритим, його вирішуватимуть найближчим часом. Про це сказав голова Верховної Ради України Володимир Рибак.
"Питання це на сьогоднішній день не знято, воно сьогодні існує", - сказав В.Рибак, коментуючи висловлювання президента Росії Володимира Путіна про те, що Україна втратила шанс, свого часу відмовившись від створення газотранспортного консорціуму за участю України, Росії та ЄС.
"Моя особиста позиція в цьому питанні така, що я б не хотів, щоб по завершенню деякого часу труби, які є, ми б вивозили на металобрухт", - наголосив спікер.
За його словами, можна було б знайти варіант щодо спільної експлуатації ГТС Україною і Росією, або ж в іншому варіанті - України та ЄС.
"Наразі тривають різні переговори на рівні фахівців. Мені здається, що найближчим часом буде розпочато підхід по якогось варіанту щодо спільної експлуатації ГТС. Українська ГТС потребує серйозної модернізації", - сказав В.Рибак.
Він повідомив, що найближчим часом відбудеться візит делегації Держдуми Росії.
"У найближчі дні ми зустрічатимемося. Ми домовлятимемося про подальше міжпарламентське співробітництво Держдуми і Верховної Ради", - сказав спікер, наголосивши, що між Україною та Росією існує перелік питань, які вирішуватимуть на парламентському рівні.
Нагадаємо, 20 грудня президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна зробила стратегічну помилку, відмовившись від того, щоб Росія спільно з європейськими партнерами взяла в оренду українську газотранспортну систему (ГТС), змусивши тим самим РФ прийняти рішення про будівництво газопроводів в Європу в обхід України.
Додамо, що газотранспортна система України (ГТС) є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відведень - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1 449.