Рибак зарікся не впроваджувати сенсорне голосування

22:00, 15 лютого 2013

Голова Верховної Ради Володимир Рибак підозрює, що сенсорну систему голосування запускали для фальсифікацій голосування у ВРУ, тому за жодних обставин не прийме рішення про введення у дію такої системи. Про це він заявив під час інтерв’ю телеканалу "Рада", після тестування системи для голосування "Рада-3" з сенсорною клавішею.

Він повідомив, що у п’ятницю відбулася чергова нарада за участю керівників депутатських фракцій, на якій розглядалося питання щодо шляхів розблокування роботи Верховної Ради.

"Виборці від нас цього чекають", - сказав Рибак, наголосивши, що депутати мають нарешті розпочати виконувати свої передвиборчі обіцянки, приходити до сесійної зали і голосувати персонально.

Спікер поінформував, що у п’ятницю у сесійній залі він пересвідчився, що система для голосування із сенсорною клавішею працює. Однак, зазначив він, при її включенні і спробі проголосувати виявилося, що голосування за кількох осіб цілком можливе.

"То хіба цю систему ми очікували? Тому у мене дещо такий крамольний висновок у душі: цю систему, сенсорну кнопку і запускали, щоб фальсифікувати голосування у Верховній Раді", - зазначив він.

"Бо керівники, які п’ять років тому зробили цю систему, чогось її не запускали, і сьогодні наполягають, аби я узаконив фальсифікації", - додав він.

На переконання Рибака, наступного понеділка керівники фракцій мають знову обговорити питання щодо нормалізації роботи парламенту, почути один одного і виборців.

"Я проситиму депутатів зупинитися і почати приймати закони, які потрібні державі", - сказав він.

Нагадаємо, друга сесія Ради VII скликання не відкрилася 5 лютого через те, що опозиція заблокувала трибуну та президію з вимогою ввести персональне голосування. Опозиційні фракції "Батьківщина", УДАР та "Свобода", як і раніше, блокують президію і трибуну в залі засідань Ради.

6 лютого голова Ради Володимир Рибак заявив, що парламент розпочне роботу 19 лютого, 7 лютого лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив сподівання на це, а 8 лютого народний депутат фракції Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що не виключає, що 19 лютого представники більшості розблокують роботу Ради України силовим шляхом.

Згодом Олійник заявив, що якщо опозиція надалі блокуватиме трибуну парламенту і не дозволить розпочати роботу другої сесії Ради VII скликання, парламентська фракція Партії регіонів може погодитися на перевибори.

5 лютого розпочався відлік 30-денного терміну бездіяльності Ради, після закінчення якого президент може прийняти рішення аж до розпуску нинішнього складу парламенту. Водночас спікер Володимир Рибак запевнив, що президент не розпустить ВРУ.