КП "Водоканал м. Ужгород" щороку скидає у прикордонну р. Уж близько 28 млн м куб. стічних вод, з них забруднених - більше 9 млн м куб., що становить 78,4% від загальної кількості стоків області. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
При проектній потужності каналізаційних очисних споруд 50 тис. м куб/добу, фактично на КОС міста щороку надходить 80 тис. м куб/добу, а в дощову погоду - 90-110 тис. м куб стоків. Існуючі очисні споруди працюють з перенавантаженням удвічі і не забезпечують ефективної очистки стоків, що негативно впливає на якісний стан поверхневих вод р. Уж.
Проте, стверджують у Міністерстві, Ужгородський міськвиконком не вживає жодних заходів з покращення якості очистки стічних вод міста: без будь-яких обґрунтувань видають технічні умови і дозволи на приєднання об'єктів, входять в експлуатацію, до водопровідно-каналізаційних мереж обласного центру. Це ускладнює проблему і загрожує ще більшому погіршенню якості води р.Уж.
За останні два роки міська влада виділила в Ужгороді понад 2,5 тис. м кв. земель для промислово-торгового використання та житлової забудови. Проте ці землі виділяють без технічного розрахунку та урахування існуючих можливостей інженерних комунікацій міста. Розміщення більшості об'єктів не відповідають генеральному плану забудови обласного центру .
У листі, надісланому обласним держуправлінням екології міськвиконкому, застерігають, що таке спонтанне та необґрунтоване розміщення нових об'єктів в Ужгороді у найближчі роки може призвести до екологічно-техногенної катастрофи, відповідальність за яку буде нести діючий депутатський корпус та особисто міський голова.
А відведення у водні об'єкти стічних вод, котрі не відповідають санітарним правилам та нормам, забороняється. Крім того, у Водному кодексі України вказано, що за недотримання нормативів екологічної безпеки водокористування та порушення правил охорони вод передбачається припинення права спецводокористування.
Отож, екологи пропонують міському голові Ужгорода розглянути порушення питання на найближчому засіданні міськвиконкому та вжити термінових заходів із розв‘язання даної проблеми.