Ринок медикаментів монополізували 4 компанії, - АМКУ

22:45, 14 лютого 2013

Голова Антимонопольного комітету Василь Цушко заявляє про концентрацію ринку медикаментів в руках 4 компаній.

Про це він повідомив на "круглому столі" під час зустрічі з учасниками ринків та підприємцями в Полтаві, передають "Українські новини".

"4 фірми все зосередили в своїх руках. І "дах" цих фірм у тих людей, які близькі або управляють медичною темою в країні. Вони - шановні люди", - зазначив Цушко.

За його словами, коли АМКУ почав розслідувати ринок медпрепаратів, то виявив, що 70% завозиться з-за кордону.

"АМКУ з аптекарями і оптовиками впоралося. Але коли ми заглибилися, то дізналися що 70% - це імпорт, виявили зв'язок великих постачальників-імпортерів з нашими дистриб'юторами... Основний їх прибуток вивозиться в офшори", - сказав Цушко.

За його словами, ціна на медикаменти формується не в аптеці, а на кордоні.

Тому тепер АМКУ має намір опрацювати постачальників.

Як відомо, Азаров вважає спекулятивними заяви про можливий дефіцит ліків у зв'язку з введенням їх ліцензування.

Кабмін 11 лютого уповноважив Держліки ліцензувати імпорт лікарських засобів.
4 липня 2012 року Верховна Рада прийняла закон про введення ліцензування імпорту ліків, наявність ліцензій необхідна з березня 2013 року.

Нагадаємо, 12 лютого у Львові на площі Ринок відбулася акція «Черга за життям» у знак протесту проти Закону України «Про ліцензування імпортних ліків», який повинен вступити в дію 1 березня.

Крім того, як інформував ZAXID.NET, громадські організації та пацієнти звернулися до президента України з відкритим листом, закликавши скасувати Закон № 5038-VI, який призведе до значного підвищення цін на ліки і через який деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць. Зазначимо, що близько 30% ліків, які сьогодні споживаються українцями, - іноземного виробництва.

Водночас, народний депутат Леся Оробець заявила, що опозиція готова до скасування 5038-VI будь-коли – за умови забезпечення нинішньою більшістю особистого голосування в Раді.