Ринок землі паралізували зміни до Держбюджету, - експерт

17:43, 24 січня 2008

Сьогодні, 24 січня асоціація "Земельна спілка України" організувала у Києві круглий стіл "Проблемні питання застосування земельного законодавства у зв’язку з прийняттям закону "Про державний бюджет на 2008 рік". У ньому взяли участь представники експертних кіл, бізнесу, заступник голови Держземагентства Віктор Петрук, голова підкомітету з земельних питань Верховної Ради Валерій Бевзенко, - повідомив ZAXID.NET керівник інформаційно-аналітичної служби "Земельної спілки України" Віктор Кисєльов.

Під час круглого столу провідний експерт Центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Володимир Жмуцький заявив, що через те, що до розробки змін до державного бюджету на 2008 рік не залучали експертів ринку землі, вони стали "найбільшою агресією по відношенню до Земельного кодексу і земельних відносин в цілому". "Якби спеціалісти, які писали ці зміни, читали програму уряду "Український прорив", вони б зрозуміли, що їхній закон суперечить програмі", адже остання декларує спрощення процедури передачі у власність чи користування землі, а не навпаки", - зазначив він у коментарі ZAXID.NET.

Як поінформував В.Жмуцький, ці зміни несуть правові колізії. Зокрема, "з’явилися ще два органи, які можуть розпоряджатися землею, і зокрема виставляти її на продаж через аукціон. Це - Держземагентство та Фонд Держмайна. Тим часом, не сказано, в яких випадках вони мають право організовувати аукціони, і яку власне землю продавати. Адже земля належить місцевим органам влади (в межах населених пунктів) та облдержадміністраціям (за межами населених пунктів)", - акцентував В.Жмуцький.

Дуже критично експерти відгукувалися також щодо продажу землі державної і комунальної власності виключно через аукціон. "Ці зміни, через їх неузгодженість із рештою законодавства, заморозили всі операції на вітчизняному ринку землі. Зупинені всі процеси з надання земельних ділянок у власність і користування, зупинені абсолютно всі продажі", - заявив під час круглого столу завідувач кафедрою землеустрійного проектування Національного аграрного університету Андрій Мартин. На його думку, Верховній Раді "слід дуже оперативно виправити всі колізії, щоб виправити ситуацію".

Як поінформував ZAXID.NET Віктор Кисельов, матеріали круглого столу отримають керівництво Державного земельного агентства, Кабінет Міністрів та комітет Верховної Ради із земельних питань.