Рішення КС щодо голови Верховної Ради – це правовий нігілізм , – нардеп

08:45, 13 липня 2012

Рішення Конституційного суду щодо визнання неконституційним обрання і відкликання голови ВР таємним голосуванням бюлетенями двох третин депутатів свідчить про те, що влада почала спілкуватися з Литвином з позиції сили, адже згідно Конституції, підписати мовний закон, і прийняті провладною більшістю зміни до регламенту може тільки голова Верховної Ради.

Про це в ефірі «5 каналу» сказав народний депутат від «БЮТ-Батьківщини» Сергій Сас.

 «Я не погоджуюсь категорично, що це рішення Конституційного суду не пов’язане з Литвином, я вже акцентував на цьому увагу. До того часу, поки Литвин не написав заяву і не замайоріла на горизонті парламентська криза, а це було очевидним, бо якщо Литвин відмовиться підписувати закон про мови, закон про внесення змін до регламенту, то тоді знайшли шлях звернутися до Конституційного суду, і за таких обставин, говорити з позиції сили з Литвином. Я абсолютно переконаний, що прийняте рішення Конституційного суду – це повний абсурд і правовий нігілізм», – зазначив Сас.

За його словами, за таких обставин значною мірою ситуація залежить від самого Литвина.

«Я не хочу коментувати абсурдну позицію щодо права Мартинюка підписувати рішення прийняті Верховною Радою. Конкретний документ зводиться під положення 88 Конституції, де виключно голова Верховної Ради наділений правом підписувати рішення Верховної Ради», – наголосив Сас.

Нагадаємо, вчора Конституцій суд прийняв рішення, яким заборонив обирати та звільняти голову парламенту таємним госовуванням.