Рішення Ради Європи щодо Криму є визнанням репресій РФ в Україні, – МЗС

08:57, 4 травня 2017

У Міністерстві закордонних справ України зазначають, що ухвалення рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо ситуації в АР Крим і м. Севастополь (Україна) є серйозним внеском СЄ забезпечення демократичної безпеки в Європі.

«Розглядаємо рішення Комітету міністрів як один з елементів комплексної відповіді міжнародного співтовариства на злочинні дії Російської Федерації в Україні. Це рішення, безсумнівно, посилює позицію по Криму, висловлену в минулому році в Резолюції ГА ООН 71/205 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», і долучає Раду Європи до виконання цієї резолюції», - йдеться в оприлюдненому в середу, 3 травння, ввечері коментарі українського зовнішньополітичного відомства.

У МЗС також вважають, що прийнятий документ є «одним із серйозних внесків Ради Європи забезпечення демократичної безпеки в Європі та відстоювання основоположних цінностей і принципів Організації захисту прав людини, демократії та верховенства права».

Засуджуючи анексію незаконною Російською Федерацією АР Крим і м. Севастополь, яка підриває мир та демократичну безпеку в Європі, Комітет міністрів Ради Європи в черговий раз наголосив, що такий акт з боку Російської Федерації є порушенням міжнародного права.

«Важливо, що Комітет міністрів РЄ, як раніше Генасамблея ООН визнав відповідальність Росії згідно з міжнародним гуманітарним правом та міжнародним правом з прав людини і закликав владу РФ виконувати свої зобов'язання повною мірою», – наголошують в українському МЗС.

Поряд з такими порушеннями прав людини як обмеження свободи слова і мирних зібрань, свободи релігії та переконань, у прийнятому рішенні зазначаються репресії проти національних меншин, зокрема, кримських татар. Рішення так званого верховного суду в окупованій АР Крим про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності також викликало осуд Комітету міністрів.

«Отже, документ містить чітку вимогу до Російської Федерації прийняти всі заходи для забезпечення прав людини в Криму, включаючи перегляд судового заборони Меджлісу», – наголосили у Міністерстві закордонних справ України.

Зазначимо, що раніше президент України Петро Порошенко привітав ухвалення Комітетом міністрів Ради Європи комплексного рішення у зв'язку з ситуацією в окупованому Росією в 2014р Криму і назвав його «підтвердженням неминучості відповідальності Росії».

Нагадаємо, 3 травня Комітет міністрів РЄ прийняв рішення щодо ситуації в АР Крим і м. Севастополь (Україна), яке стало першим комплексним документом головного керівного органу Ради Європи, присвяченим суто кримській проблематиці. У своїй ухвалі Рада Європи офіційно вимагає від Росії відновити Меджліс та пустити його лідерів до Криму.