Рішення ВР про червоний прапор не піде на користь громаді, - Цимбалюк

12:49, 26 квітня 2011

Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк вважає, що рішення Верховної Ради щодо обов’язкового підняття радянських прапорів на 9 травня таким, що не піде на користь західноукраїнській громаді. Втім, за його словами, якщо Віктор Янукович підпише прийнятий закон, ЛОДА доведеться думати, як його виконувати.

«Як на мене, це не піде на користь нашій громаді, громаді західних областей, тому що ми знаємо відношення до цього питання і місцевих депутатів, і громадськості», - зазначив Цимбалюк у коментарі для журналістів 26 квітня, коментуючи рішення парламенту.

Водночас він наголосив, що для того, аби рішення Верховної Ради набуло сили закону, необхідний підпис Президента. «Якщо це рішення стане законом, то тоді ми будемо думати, як його виконувати на території нашого краю», - сказав він.

Своєю чергою перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій у коментарі для журналістів зазначив: «Депутати Верховної Ради поглумилися в черговий раз над Конституцією, тому що в Конституції чітко записано, який є державний прапор України, і тому вивішувати будь-який інший – це порушення Конституції».

Відповідаючи на запитання, чи буде червоний прапор над Львівської обласною радою, Колодій запевнив: «Ми зробимо все, щоб його там не було, не допустимо цього».

Як інформував ZAXID.NET , 21 квітня Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги).

Цим законом передбачено, що використовуватимуться копії Прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса.

Крім того, передбачається, що він використовуватиметься під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги, які проводяться органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, громадськими об`єднаннями, покладання вінків до Могили Невідомого Солдата в місті Києві й іншим пам`ятникам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у День Перемоги й інші дні, пов`язані з подіями Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років - Дні визволення та Дні оборони населених пунктів від німецько-фашистських загарбників.

Крім того, передбачено офіційний підйом у День Перемоги копій прапора перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України.