Рішення Євросуду з прав людини у справі Юлії Тимошенко дає Європейському Союзу додаткову мотивацію продовжувати домагатися звільнення екс-прем’єра і відновлення репутації всіх колишніх членів уряду, що зазнали переслідувань.
Про це у коментарі Тиждень.ua. сказала співголова фракції Зелених/Європейський вільний альянс в Європейському парламенті Ребекка Гармс.
«Мене дуже потішило рішення суддів зі Страсбурга. Це ще раз засвідчило явну критику політичного переслідування в Україні, і рішення суду підтримує всіх тих, хто бореться за права людини і за звільнення Тимошенко», - відзначила євродепутат і додала, що «рішення ЄСПЛ від 2012 року у справі Юрія Луценка проклало шлях звільненню цього українського політика».
«Для Європейського Союзу це рішення дає свіжу мотивацію продовжувати домагатися звільнення Тимошенко і відновлення репутації всіх колишніх членів уряду, що зазнали переслідувань. Воно також свідчить про підтримку Пета Кокса і Алєксандра Кваснєвського, які від імені ЄС ведуть перемовини з цього питання з українською владою», - відзначила Ребекка Гармс.
Вона наголосила, що вибіркове політичне правосуддя в Україні повинно закінчитися. «У демократичній державі ні уряд, ні глава держави не повинні зловживати повноваженнями, контролюючи і караючи своїх політичних супротивників за допомогою неправосуддя і ув’язнення», - підкреслила європарламентар.
Гармс також додала, що не може визначити, чи ЄСПЛ кваліфікував Тимошенко як «політичного в’язня». Разом з тим вона відзначила, що її політична група вважає, що Тимошенко є політичним в’язнем та вимагає її негайного звільнення.
На запитання, чи вплине рішення Європейського суду на підписання угоди про асоціацію України з ЄС, європарламентар вказала, що «цей процес вже був перерваний». «Український уряд має дати чіткий сигнал для демократії і верховенства закону. Це включає в себе також визволення Тимошенко. Список європейських вимог відомий Києву. Тільки на основі чітких змін ЄС може підписати угоду», - відзначила вона.
Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв’язку з арештом. Водночас, Генеральна прокуратура України наполягає, що арешт Юлії Тимошенко був законним.
Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький дав зрозуміти, що Україна може оскаржити це рішення.