Рішення Європейського суду з прав людини щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко підтвердило, що її арешт був політично вмотивований. Про це 30 квітня під час прес-конференції заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Микола Томенко.
«Ми переконані, що достатньо цього рішення, щоб президент Янукович і його команда зупинили подальшу дискредитацію України, як демократичної, європейської держави і відповідно зреагували на це рішення суду звільненням Тимошенко, не чекаючи розгляду та відповідного рішення по другій справі», - цитує Томенка прес-служба «Батьківщини».
«Це рішення - достатня умова, щоб зупинитися у тому, що уся державна машина протягом кількох років працювала проти Тимошенко», - наголосив Томенко.
Він також зазначив, що опозиція має намір звернутися до європейської та міжнародної спільноти з вимогою покарати винних за незаконний арешт лідера опозиції Юлії Тимошенко.
«Ми звертаємось до міжнародної спільноти з вимогою застосувати превентивно персональні санкції проти заступників Генпрокурора Рената Кузьміна, Лілії Фролової та судді Родіона Кірєєва, як порушників Європейської конвенції з прав людини, про що доведено в цьому рішенні суду. Ясна річ, що ці санкції мають бути застосовані і ми всіляко сподіваємось, що це рішення буде ухвалене невідкладно», - підкреслив парламентар.
Він також зазначив, що мова йде про санкції, які зазвичай «застосовують до корупціонерів і тих, хто порушує права і свободи».
Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв’язку з арештом.
Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький дав зрозуміти, що Україна може оскаржити це рішення.