Оператори аварійної японської АЕС Фукусіма-1 зафіксували 18-кратне збільшення рівня радіації в резервуарі з водою. Це показав проведений напередодні замір, в одному з водних резервуарів станції рівень радіації становить 1800 мілізівертів на годину.
Це означає, що людина, яка перебуває поряд із зараженою водою, померла б протягом чотирьох годин.
Замір, проведений в тому ж резервуарі 22 серпня, дав результат 100 мілізівертів на годину.
Зазначимо, в серпні через черговий витік зараженої води рівень радіаційної небезпеки на Фукусімі підвищили з першого до третього ступеня за міжнародною шкалою INES .
Крім того, вищий сьомий рівень за шкалою INES був наданий основній аварії на Фукусімі-1, раніше такий статус присвоєний тільки трагедії на АЕС у Чорнобилі.
Минулого місяця компанія визнала , що радіоактивні ґрунтові води просочуються в Тихий океан, минаючи підземний бар'єр.
Оператори зберігають сотні тисяч тонн забрудненої води. Наразі компанія має в своєму розпорядженні близько 1000 контейнерів, 93% з яких вже повні радіоактивної води. Вода заражена настільки, що за годину людина може отримати дозу радіації, яка в п'ять разів перевищує річну межу для працівників ядерної станції.
15 вересня цього року в Японії будуть тимчасово закриті всі атомні реактори для проведення планової перевірки та техобслуговування.
Нагадаємо, 5 серпня в органі ядерного регулювання Японії заявили про аварійне становище на атомній електростанції «Фукусіма-1».
Наприкінці червня оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" ТЕРСО повідомив про підвищення рівня радіоактивних елементів в ґрунтових водах, зокрема - стронцію.
АЕС «Фукусіма-1» була пошкоджена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року, через які вийшли з ладу системи охолодження. Це призвело до перегріву реакторів і відпрацьованого палива, вибухів накопиченого водню, плавлення активних зон трьох із шести реакторів і певного викиду радіоактивних речовин назовні. Через це десятки тисяч людей були змушені залишити свої домівки. АЕС закрили, проте проблеми на ній не припинилися.