З’ясувати, чи вміст цукру у крові не перевищує норму, цими днями можна у кожній міській поліклініці Львова. Аби здати аналіз крові, не потрібно навіть скерування від лікаря.
Допоки триватиме профілактична акція, у поліклініках, окрім лабораторних аналізів, пацієнтам запропонують також експрес-метод. Необхідним обладнанням забезпечили усі медичні заклади.
Однак, найточніше рівень цукру визначають саме під час лабораторних досліджень. Аналіз крові приймають щодня з восьмої до десятої ранку у всіх поліклініках міста.
«На цукор аналіз крові потрібно здавати натще. Нічого не їсти, нічого не пити, бажано меду не їсти на ніч , бо мед довго тримається в крові. Вважається, що в нормі цукор – від 3,5 до 5,7 ммоль/л. Вже вище 5,7 ммоль/л – вважається, що цукор підвищений», – пояснила фельдшер-лаборант 4-ої міської поліклініки Оксана Поливко.
Якість аналізу залежить від реактивів. У львівських поліклініках, запевняють медики, їх не бракує.
«Разом із реактивами від українських виробників у нас також є й закордонні, зокрема іспанські. Проте, за даними контролю якості, який проводять у міському управлінні охорони здоров’я, кращими є все ж реактиви українські. Вміст цукру вони дозволяють визначити точніше», – зазначила старший лаборант 4-ої поліклініки Марія Яцик.
У львівських поліклініках Дні профілактики діабету триватимуть до 13 листопада.
Під час минулорічної акції в області виявили майже шістсот мешканців, у яких діабет був на ранній стадії.