Рівненська та Київська області вже обрали керівників міліції

18:50, 18 квітня 2014

Кадрова комісія Міністерства внутрішніх справ України за участю громадських активістів, представників засобів масової інформації, правозахисних організацій та громадськості обрала начальників УМВС України у Рівненській та Київській областях.

Про це повідомила сьогодні прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

До складу комісії увійшло керівництво МВС, а також керівники підрозділів кадрового забезпечення, внутрішньої безпеки та представники громадськості.

За ініціативою міністра Внутрішніх справ Арсена Авакова до комісії було запрошено також голову правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова та голову Люстраційного комітету при Кабінеті Міністрів України Єгора Соболєва.

За результатами проведеного конкурсу, з числа кандидатів, у другий тур пройшли четверо кандидатів на посаду керівника міліції Рівненщини і двоє – на посаду начальника обласного управління Київщини. Під час обговорення кандидатур увага кадрової комісії зверталася в основному на трудовий шлях кандидата та досвід управлінської діяльності претендентів і в результаті голосування управління МВС України в Рівненській області очолить Микола Щирук, а обласне Управління Київщини Ярослав Голомша.

- У Рівненську область дуже складно було обрати кандидата, оскільки всі четверо з великим послужним списком, вагомим досвідом роботи. Ускладнювало вибір й те, що громада Рівненщини не дійшла згоди щодо підтримки одного з кандидатів. - зазначив Євген Захаров і додав, що новопризначений керівник має, в першу чергу, встановити зв’язки із громадськістю.

На думку іншого представника громадськості, редактора сайту Цензор.net Юрія Бутусова, основна проблема з якою довелося зіштовхнутися під час вибору кандидатів полягала не у прізвищах, а у тому, що призначення начальника УВС в нинішній правовій системі в Україні – це означає повністю призначити людину, яка відповідає за весь правоохоронний блок діяльності, що перетворює професійну дискусію на політичну і це головний мінус дискусії.

- Для того, щоб цього не відбувалося потрібно якомога швидше провести реформу МВС і чітко розділяти межі компетенції центрального органу правоохоронної діяльності МВС від міліції громадської безпеки, від РУВС, які мають знаходитись у підпорядкуванні місцевим громадам. - впевнений Юрій Бутусов.

В свою чергу, керівництво міністерства також потребує професійно освічену, вольову людину, яка може «розмовляти з ними на одній мові» і з якою можна вирішувати стратегічні питання. Саме в цьому на думку Бутусова й виникає дилема, адже на такі посади потрібно призначати когось найбільш адекватного для МВС яка за професійними якостями.

- Я підтримував іншого кандидата, але я розумію логіку прийняття рішення комісії. Я маю з нею погоджуватись, оскільки це колегіальний орган. Я маю засвідчити, що рішення були прозорими, а дискусія відверта, - констатував представник громадськості Юрій Бутусов.