Різдво та кіно

Топ-10 фільмів до зимових свят

18:35, 5 січня 2015

Мабуть, в усіх країнах світу, а передусім на Фабриці мрій знімають безліч стрічок про Різдво. Тож пропонуємо лише декілька з них, які у допоможуть створити святковий настрій не гірше від ялинки чи традиційних смаколиків. А ще можна буде переконатися, що на «Іронії долі» світ не зав'язаний.

Вечори на хуторі біля Диканьки

СРСР, 1961. Реж.: Олександр Роу. У рол.: Юрій Тавров, Людмила Хітяєва, Георгій Мілляр, Олександр Хвиля, Сергій Мартінсон.

Це – класична екранізація не менш класичного твору Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Коваль Вакула, чорт, Солоха, та інши добре відомі герої. Казкова історія, звичайно, дуже не нова. Проте до традиційного свята – традиційний фільм, це саме те, що треба.

Поганий Санта

Bad Santa, чорна комедія, США, 2005. Реж.: Террі Цвігофф. У рол.: Біллі Боб Торнтон, Тоні Кокс, Бретт Келлі.

Цього Санту важко назвати різдвяним подарунком: він вживає міцні напої та нецензурні слова і виглядає, як Біллі Боб Торнтон у запої. Річ у тому, що герой стрічки «Поганий Санта» працює Санта Клаусом у великих супермаркетах. Згодом грабує їх і решту року пиячить разом зі своїм приятелем-карликом, який у передсвяткові дні разом із ним працює ельфом. Фільм є своєрідною відповіддю на традиційні різдвяні казки, які заповнюють екрани кінотеатрів світу. Це теж різдвяна комедія, лише чорна, але гумор її, прокурений і проспиртований, є блискучим.

Сам удома


Home Alone, 1990, комедія, США. Реж.: Кріс Коламбус. У ролях: Маколей Калкін, Джо Пеші, Деніел Стерн.

Фільм не лише без претензій, али і без особливих вигадок. От тільки історію американської родини, яка забула вдома одного зі своїх дітей, можна дивитися не менше, ніж «Іронію долі». При бюджеті в $ 18 млн. цей фільм зібрав лише у прокаті $ 476,6 млн.

Грінч – викрадач Різдва


How the Grіnch Stole Chrіstmas, 2000, казка, США. Реж.: Рон Говард. У ролях: Джим Керрі, Тейлор Момсен, Джефрі Тембор.

У місті Хтограді жив монстрик на ім’я Грінч. Був він зелений і волохатий, ніхто його не любив. Найбільше Грінч ненавидів Різдво. Кожне свято ставало для зеленого пустельника катуванням. Одного разу він вирішив покінчити із цим святом раз і назавжди. Поки безтурботні мешканці спали, Грінч вирішив украсти Різдво. Ця картина стала одним із найкасовіших фільмів за всю історію американського кіно.

Реальна любов


Love Actually, 2003, романтична комедія, Великобританія. Реж.: Ричард Кертіс. У ролях: Г’ю Грант, Ліам Нісон, Колін Ферт, Лаура Лінні, Емма Томпсон, Алан Рікман, Кіра Найтлі, Біллі Боб Торнтон.

Блискуча, тонка і дотепна стрічка «Реальна любов» могла би стати різдвяним фільмом катастроф: Британія тут виявляється під впливом романтичного циклону, що може перерости в цунамі. Всі піддані Її Величності – від прем’єр-міністра до секретарки, від поважного батька сімейства до 11-річного хлопчиська-сироти – закохані.

Різдвяна казка


Un conte de Noel, 2008, драма, Франція. Реж.: Арно Деплешен. У ролях: Катрін Деньов, Матьє Амальрік, Мельвіль Пупо, Еммануель Дево, Кьяра Мастроянні.

Велика родина збирається разом на Різдво. Найчастіше подібні зустрічі стають для родичів єдиною в році можливістю побачитися. Не дивно, що подібні “побачення” часто перетворюються у відверте з’ясування стосунків і публічне витягування усіляких “кістяків із шафи”.
Справжня насолода для сінефілів, але якщо хочеться просто розважитись, то тоді дивитися саме цей фільм не вартує.

Різдвяна історія


A Chrіstmas Carol, фентезі, 2009, США. Реж.: Роберт Земекіс. У ролях: Джим Керрі, Стів Валентайн, Деріл Сабара.

Вікторіанська повчальна історія за твором Чарльза Дікенса про старого й скупого Ебенезера Скруджа, який протягом однієї ночі переживає випробування глибокого очищення. Поєднання фільму та анімації робить дидактичну історію непоганим кіноатракціоном.

Старий Новий рік

New Year's Eve. Мелодрама, США, 2011. Реж.: Геррі Маршалл. У рол.: Кетрін Хейгль, Джон Бон Джові, Гіларі Свонк, Роберт Де Ніро, Сара Джессіка Паркер, Ештон Катчер, Мішель Пфайффер.

Герої фільму - жителі міста, яке ніколи не спить. У Нью-Йорку напередодні Нового року переплітається життя кількох героїв. У ролях – ціле сузір’я зірок першої величини. Фільм трохи нагадує «Реальну любов», от тільки він дуже американський. Навіть нью-йоркський.

Щасливого Різдва

Joyeux Noel. Драма, Франція, 2005. Реж.: Крістіан Каріон. У рол.: Діана Крюгер, Даніель Брюль, Гійом Кане

Перша світова війна. Напередодні нового 1915 року на одній з ділянок фронту у Франції зустрічаються французькі, німецькі і шотландські солдати. Вони озлоблені, перелякані і втратили надію. Все міняє різдвяна ніч, коли недавні вороги забувають про своє протистояння. Просто добрий фільм ще рік тому тепер виглядає напрочуд актуальним.

З Новим роком!

La Bonne annee. Авантюрна комедія, Франція, 1973. Реж.: Клод Лелюш. У рол.: Ліно Вентура, Мірей Матьє.

Ще одни несподіваний погляд на Різдво та Новий рік. Напередодні Нового року з в'язниці відпускають додому трьох ув'язнених. Двоє їдуть у Канни. Вони хочуть пограбувати ювелірний магазин. Чудові актори та одни із найбільший ліриків французького кіно – Лелюш.