Ризиковий, але фартовий

Фортуна, штанга і Олександр Гладкий вивели «Шахтар» у груповий етап ЛЧ

11:05, 26 серпня 2015

Донецький «Шахтар» вшосте поспіль вийшов у груповий етап Ліги чемпіонів. Для «гірників» цього року шлях до найпрестижнішого клубного турніру світу видався нелегким: у кваліфікації довелося зіграти із зірковим турецьким «Фенербахче», а потім із непростим віденським «Рапідом».

Під час останнього матчу кваліфікації у Львові «гірники» були небезпечно близькими до того, аби цього року не пройти далі. Вигравши у виїзному матчі з віденцями 1:0, «Шахтар» пропустив двічі у Львові, а останні хвилин зустрічі легко можна назвати чи не найбільш напруженими в історії проведення виступів на львівському стадіоні.

Опісля головний тренер «гірників» Мірча Луческу заявив, що цей матч виявився чи не найбільш фартовим у його кар’єрі. Команда, яку «Шахтарю» можна було проходити із заплющеними очима, влаштувала справжній хорор на полі і була надзвичайно близькою до того, аби викинути донеччан за борт цьогорічної Ліги чемпіонів. Однак фортуна того вечора була на боці «гірників», в чому опісля не посоромились зізнатися ні гравці, ні головний тренер.

Для 28-тисячної аудиторії, яка того вечора прийшла провести «Шахтар» у груповий етап Ліги чемпіонів, віденський «Рапід» так і залишиться маловідомою командою із маловідомими гравцями. Матч-відповідь раунду плей-офф турніру у Львові не викликав великого ажіотажу. Традиційно, на «Арену Львів» прийшли не так вболівальники «Шахтаря», скільки шанувальники словосполучення «Ліга чемпіонів». Тому головним акумулятором футбольної атмосфери на львівській арені були саме вболівальники з Відня.

Команди подарували глядачам неперевершений за драматургією матч: ще до середини першого тайму суперники забили по два голи у кожні ворота. Першими відзначились «гірники» - на 10 хв забив Марлос. Однак вже за кілька хвилин Луїс Шауб зрівняв рахунок, вразивши ударом з голови ворота Андрія П’ятова. Ще через 10 хв віденці зусиллями Штефена Хоффмана забили зі штрафного, однак перевагу утримали рівно до 27 хв, коли Олександр Гладкий зумів знову заштовхати такий потрібний «Шахтарю» гол.

Наступні півтора тайму суперники вовтузились біля воріт один одного, щоразу змушуючи своїх вболівальників ловитись за серце. На відстані одного голу вирішувалось усе: вихід або виліт з Ліги чемпіонів. На щастя для «гірників», ще одного голу не сталося, а останні хвилин зустрічі, де ворота Андрія П’ятова врятувала штанга, без доброї дози заспокійливого згадувати важко.

Зрозуміло, що з такою грою, яку вчора продемонстрували «гірники», груповий етап видасться  в рази важчим, аніж кваліфікація. «Шахтар» зумів провести чудовий перший тайм  і традиційно просів у другому, ледве не втративши переваги.

Не менше запитань викликає гра нападника донеччан Олександра Гладкого, який хоча й забив надважливий гол, однак неодноразово «множив на нуль» усі атакувальні комбінації «Шахтаря». Також не менше запитань виникає після виступу захисника «гірників» Сергія Кривцова, який відверто не дотягував до рівня Ліги чемпіонів, однак через травму Олександра Кучера фактично не залишив Мірчі Луческу вибору, кого випускати у стартовому складі.

Однак ці та інші кадрові проблеми наразі тьмяніють на тлі виходу «гірників» у груповий етап Ліги чемпіонів і очікування того, які ж суперники випадуть «Шахтарю» цього року.

«Мабуть, сьогоднішня гра була найскладнішою на шляху в груповий етап, - прокоментував після матчу Ярослав Ракицький. - Ми раз розписалися у воротах суперника, а нам відразу двічі забили. У нас, звичайно, була установка не пропустити. Але вийшло так, як вийшло ... «Рапід» сьогодні виглядав сильнішим, ніж у минулому матчі. Особливо в другому таймі. Так, десь пощастило. Але скільки вже нам може не везти? Більше року живемо поза домом, постійно у перельотах - усе це дає про себе знати. Так що спасибі фортуні за те, що ми сьогодні пройшли».

Після цього матчу «гірникам» вже якось не пасуватиме називати «Арену Львів» нефартовим стадіоном. Загалом, за час проведення ігор Ліги чемпіонів на львівському стадіоні «Шахтар» поки що програв лише раз – іспанському «Атлетіку» з Більбао (0:1), що, до речі, на вихід «гірників» із групи вже жодним чином не вплинуло.

Зрозуміло, що так, як було вдома, на «Донбас Арені», донеччанам не буде ніде. «Шахтар» і Львів продовжують ділити спільну пристрасть до хорошого футболу, намагаючись не говорити на політичні теми і не згадувати старі образи. Тому підтримка в «гірників» на груповому етапі Ліги чемпіонів буде: для когось це буде щастя вболівати за українську команду у престижному турнірі, а комусь хочеться побачити у Львові легендарних «Барселону» чи «Манчестер Юнайтед». Тепер залишається дочекатися результатів жеребкування, яке вже у четвер, 27 серпня, відбудеться у Монако.

Усі фото: ФК «Шахтар».