Засідання робочої групи з розробки нового статуту територіальної громади міста Львова сьогодні, 28 січня, не відбулося. Причина - відсутність пропозицій від членів групи щодо його конкретного наповнення. Про це під час прес-конференції повідомив керівник Інформаційно-правового центру "Наше право" Ярослав Жукровський. "Це є свідченням рівня спроможності робочої групи щодо розробки нормативних ініціатив. Відтак, ІПЦ "Наше право" закликає усіх членів робочої групи активізувати роботу над територіальним статутом Львова".
Також громадська організація вимагає, щоб Львівська міська рада зробила процес прийняття статуту більш відкритим для самих жителів Львова. "Слід виготовити інформаційні плакати про можливості участі львів’ян у прийнятті статуту, встановити скриньки в ЛКП, райадміністраціях для подання пропозицій", - вважає Я. Жукровський.
Він поінформував, що свої пропозиції до статуту ІПЦ "Наше право" надішле завтра. Принциповими, за його словами, для громадської організації є питання детальних звітів міського голови та депутатських фракцій про виконання передвиборчих обіцянок; встановлення відповідальності депутатів за неналежне виконання ними обов’язків - внесення ініціатив, відвідування засідань депутатських комісій, сесії; процедура і підстава накладення вето міським головою; публікації важливих документів ЛМР в друкованих виданнях, а не лише на сайті ради; можливість отримання стенограм засідань ЛМР; порядок проведення мітингів, демонстрацій тощо.
Особливо важливим для громадського сектору, за словами Я.Жукровського, є впровадження статутом посади омбудсмена місцевої громади. "На нашу думку, право висувати кандидатів на посаду місцевого омбудсмена має або громадська колегія, створена при ЛМР, або просто громадські організації. Це відображатиме суть і призначення цієї посади - захист прав і законних інтересів члена територіальної громади. Ми проти того, щоб кандидатуру омбудсмена пропонував міський голова і затверджував депутатський корпус, а за статусом він був чи заступником, чи радником міського голови, - висловив своє бачення керівник ІПЦ "Наше право" - Місцевий омбудсмен має бути аполітичним, працювати на громадських засадах. І його діяльність не має фінансуватися із місцевого бюджету. Я думаю, що громадський сектор у Львові настільки самодостатній, щоб профінансувати створення бюро місцевого омбудсмена".
Відповідно до розпорядження міського голови Андрія Садового, новий статут має бути остаточно ухвалений до Дня міста Львова, у травні 2008 року.