Родичі німців, загиблих через падіння «Боїнга», вимагатимуть від України €3 млн компенсації

18:44, 24 вересня 2014

Позов родичів німецьких громадян, які загинули внаслідок катастрофи малайзійського «Боїнга», до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти України має стати сигналом для спільноти держав свідоміше ставитися до своєї відповідальності за безпеку повітряного простору, аби в майбутньому уникнути подібних трагедій.

Про це в коментарі агентству Укрінформ німецький адвокат і експерт з повітряного права Ельмар Гімулла, який представляє інтереси родичів трьох із чотирьох загиблих внаслідок падіння MH17 німецьких громадян.

«Позов проти України має стати сигналом для спільноти держав свідоміше ставитися до відповідальності за безпеку свого повітряного простору, аби такої жахливої події більше не сталося», – пояснив він.

Юрист нагадав, що кількість кризових регіонів у світі останнім часом збільшилася, а відтак зросла і небезпека для цивільної авіації.

Гімулла підтвердив, що наступного тижня завершить процедуру формулювання позову проти України і не пізніше ніж за два тижні подасть його в ЄСПЛ. На думку позивачів, держава Україна несе відповідальність за загибель пасажирів MH17 через свою бездіяльність і недбалість.

«Кожна держава несе відповідальність за безпеку свого повітряного простору. Керівництву України на той момент було відомо, що воно не контролює частину своєї території, а отже мало усвідомлювати і небезпеку у повітряному просторі над нею і закрити її для польотів», – зазначив експерт.

Рідні трьох загиблих в аварії «Боїнга» німців вимагатимуть від України компенсацію у розмірі €1 млн з розрахунком на кожну жертву.

«Таким великим розміром компенсаційної суми ми хочемо підкреслити, наскільки важлива ця справа, але це ще не означає, що суд її задовольнить», – зауважив професор Технічного університету Берліна.

За його словами, йдеться передусім не про гроші, а про моральне відшкодування, тобто має бути доведена провина України, і остання має її визнати, незалежно від того, хто стоїть безпосередньо за збиттям літака.

Ельмар Гімулла, який свого часу консультував і родичів жертв теракту над Локербі 1988 року та катастрофи французького «Конкорда» 2000 року, не виключає, що до позову проти України приєднаються рідні загиблих унаслідок падіння MH17 і з інших країн. Вирок ЄСПЛ він очікує не раніше, ніж за рік.

Тим часом 63-річний німецький юрист вже відчув негативну реакцію з України, пов'язану з його актуальною справою.

«Я отримав з України два електронні листи, зміст яких був дуже образливий, зокрема, мене обізвали «нацистом», – зізнався він.

Нагадаємо, пасажирський літак Боїнг-777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура, 17 липня був збитий на сході України на території, контрольованій терористами. На борту лайнера перебувало 298 осіб, усі вони загинули.