Львівський електротранспорт стане чистішим

16:45, 26 травня 2015

У тролейбусному депо Львова взялися навчати жінок-мийниць, які щодня відмивають тролейбуси та трамваї, як правильно терти вікна та підлогу.

Для незвичного майстер-класу начальство депо запросило клінінгову компанію, яка свого часу і «Арену Львів», і Сихівський райвідділ відчищала. А досі щопонеділка навіть сама водій тролейбуса Тетяна Мартинюк допомагала відмивати свого «рогатого».

«Цей транспорт мене годує. Дякуючи йому, я маю зарплату. Тому я хочу слідкувати за рухомим складом, у салоні. Протираю сидіння», – зазначила пані Тетяна.

Спеціальна бригада депо вдень повністю відчищає вікна та двері. А вночі слідкує, аби після їзди тролейбус знову став чистим. Та начальство скаржиться: мийниці недопрацьовують. Тож клінінговою компанією, в якої і техніка сучасна, і засоби для миття з Амстердама, вирішило налякати своїх працівників. Наші обурилися.

«По 25 грн платимо за віник – самі купуємо, бо немає чим прибирати. Колись швабра коштувала 50 грн, а тепер – до 100 грн. Чим ми маємо мити? Правильно, фірма приїхала, має хімію, тряпочки. А ми все з дому своє приносимо. То чому нам не дати прибирати? Ми що, не можемо відмити, ми що дві ліві руки маємо?», – обурилася мийниця Людмила.

Зарплата мийниць, кажуть, 7 грн одну чисту машину. За місяць – це до 2200 грн. А тепер, переймаються, і цього не матимуть. Переживають, що майстер-клас – насправді перший сигнал майбутнього тендеру на миття електротранспорту. Однак їх заспокоюють.

«Якщо наші люди скажуть, що не в змозі, то будемо оголошувати тендер на мийку. Але сьогодні питання стоїть так: наші люди працюють, миють. Заробітня плата залишається за нашим колективом. А все-таки я хотів би, щоби наші люди з того всього взяли урок: що рухомий склад треба мити вдень і вночі, випускати на лінію чистими», – розповів директор тролейбусного депо Володимир Карпа.

Такий майстер-клас проведуть і в трамвайному депо, а вже за 2 тижні іспит складатимуть самі мийниці.