Романа Віктюка планують поховати у родинному склепі на Личаківському цвинтарі у Львові. Такою була остання воля видатного театрального режисера, уродженця Львова. На Личаківському кладовищі є родинний гробівець родини Віктюків, де поховані батьки режисера.
Після того, як стало відомо про смерть режисера, у театрі Романа Віктюка повідомили, що похорон мав би відбутися у Львові, але на сторінці театру зазначено, що деталі прощання та похорону будуть повідомлені згодом. До слова, режисер ще за життя висловлював бажання бути похованим поруч із батьками.
Представниця родини, яка проживає у Львові, Катерина Віктюк розповіла ZAXID.NET, що Романа Віктюка поховають у рідному місті, адже таким було його бажання. На Личаківському цвинтарі є родинний гробівець, де поховані його батьки. Також у Львові проживають рідні Романа Віктюка.
«Він хотів, щоби його поховали у Львові. Родина також. Це наше рішення і зараз залежить, коли влаштують прощання у Москві та як швидко вдасться вирішити питання із транспортуванням тіла. Зараз у Москві перебуває моя мама (Наталія Федоришин – ред.). Думаю, що більше інформації ми будемо мати у п’ятницю», – розповіла Катерина Віктюк.
Також вона зазначила, що наразі планується провести прощання у храмі святого Андрія у Львові, що на площі Соборній та у Першому театрі на вул. Гнатюка (колишній Театр юного глядача, де працював Роман Віктюк).
«Ми розуміємо, що попрощатися з ним захоче багато людей. Але мусимо розуміти, що прощання та поховання має відбуватися з дотриманням усіх карантинних обмежень», – зазначила Катерина Віктюк.
Катерина Віктюк та її брат Борис – діти племінниці Романа Віктюка Наталії Федоришин, які проживають у Львові. Роман Віктюк називав їх своїми дітьми та запропонував взяти своє прізвище.
Нагадаємо, народний артист України та Росії Роман Віктюк помер у вівторок, 17 листопада у Москві у віці 84 років. Він народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Навчався у Державному інституті театрального мистецтва у Москві. Деякий час працював у Львові в Театрі юного глядача. Також працював у різних театрах, зокрема у Одесі, Києві, Таллінні, Твері, Вільнюсі, Саратові, Казані та Ризі. у 1991 році створив у Москві театр свого імені, де був головним режисером та художнім керівником. У Львові спільно із Ігорем Подольчаком та Ігорем Дюричем заснував творче об’єднання Фонд Мазоха. Часто був гостем та учасником українських фестивалів та театральних проектів. Є постановником близько 200 вистав. Лауреат низки премій, зокрема театральної премії Maratea Центру європейської драматургії, премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України «Тріумф» та міжнародної премії Інституту італійської драми за найкраще втілення сучасної драматургії.
P.S. У четвер ввечері стало відомо, що прощання з Романом Віктюком у Львові відбудеться у понеділок, 23 листопада.