Кримський федеральний округ в 2015 році ще практично не почав отримувати кошти на розвиток з федеральних джерел, причина затримки – необхідність внесення змін у федеральну цільову програму (ФЦП) з розвитку регіону до 2020 року, повідомив міністр Росії у справах Криму Олег Савельєв.
«Не профінансовано практично нічого, тому що саме зараз вносяться коректування в ФЦП. Профінансовано частину витрат, які йдуть на оновлення парку електротранспорту. Здійснюється це через державну транспортну лізингову компанію. І до неї ці кошти доведені», – сказав Савельєв в інтерв'ю «Интерфаксу».
Заступник міністра Росії у справах Криму Андрій Соколов заявляв раніше, що з урахуванням коректувань ФЦП з розвитку Кримського федерального округу в розвиток Криму і Севастополя в поточному році планується вкласти з федеральних джерел близько 113 млрд рублів.
Савельєв очікує збільшення фінансування цього року федеральної цільової програми розвитку регіону до 2020 року.
«За прямою вказівкою президента в програму були включені об'єкти культури. Трохи більше 1,5 млрд рублів в цьому році виділено на реставрацію пам'яток культури. Одночасно з цим були додані кошти на створення електрогенерації – це 25 млрд рублів. Додані кошти на прискорення будівництва енергомоста через Керченську протоку. Сподіваюся, федеральна цільова програма з цими змінами буде максимально швидко затверджена», – сказав Савельєв.
За його словами, в ФЦП будуть внесені й інші коректування за підсумками перерахунку кошторисної вартості об'єктів, передбачуваних до реалізації, на підставі вартості об'єктів-аналогів, введених в експлуатацію в Росії.
«З урахуванням цих перерахунків і змін до бюджету РФ в рамках посилення бюджетної політики ФЦП доводиться коректувати, пріоритезувати витрати, реалізацію частини об'єктів відносити на пізніший термін, а частину, навпаки, наближати до сьогоднішнього дня», – сказав міністр.
За словами Савельєва, прийнято рішення, зокрема, прискорити будівництво двох медичних центрів в Криму. При цьому скорочення витрат торкнулося фінансування «Артеку».
Міністр не уточнив, на скільки саме зміниться загальний обсяг фінансування ФЦП в поточному році.
«Це складно розрахувати, оскільки по відношенню до параметрів ФЦП, які були затверджені в серпні минулого року, затверджений закон про бюджет вже мав скорочення на 10%», – сказав Савельеєв.
Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий «референдум» про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.
18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».
21 березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.
2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.
4 лютого 2015 року Верховна Рада України визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів Росії в Україні, а 18 березня 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Генпрокуратурі розпочати в Гаазькому трибуналі процес щодо анексії Криму Росією