РФ і США підтверджують гарантії безпеки Україні, Казахстану і Білорусі як неядерних країн по закінченню Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь 4 грудня 2009.
Як повідомили у прес-службі Кремля, про це йдеться в спільній заяві Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки у зв'язку із завершенням терміну дії Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, інформує Главред.
«Росія і Сполучені Штати Америки визнають істотний внесок Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і України в успішне виконання Договору між Союзом Радянських Соціалістичних Республік та Сполученими Штатами Америки про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНВ)», – йдеться в заяві.
«Цінність ДСНВ значно зросла, коли Республіка Білорусь, Республіка Казахстан і Україна вивели всю ядерну зброю з їх територій і приєдналися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) в якості держав, які не володіють ядерною зброєю. Дії цих держав зміцнили режим ДНЯЗ, благотворно позначилися на міжнародної безпеки та стратегічної стабільності і створили сприятливі умови для подальших кроків зі скорочення ядерних арсеналів. Росія і Сполучені Штати Америки вітають прихильність Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та України їх статусу держав, які не володіють ядерною зброєю», – йдеться у заяві.
«Виконання цими державами своїх зобов'язань по Протоколу до Договору про СНО від 23 травня 1992 року (Лісабонський протокол) та їх приєднання до ДНЯЗ в якості держав, що не володіють ядерною зброєю, зміцнило їх безпеку, що знайшло відображення, у тому числі в Будапештському меморандумі від 5 грудня 1994. У зв'язку з цим Росія і Сполучені Штати Америки підтверджують, що зафіксовані в Будапештському меморандумі гарантії будуть як і раніше застосовуватися після 4 грудня 2009 року», – підкреслюється в заяві.