Росія ніколи не шкодувала грошей на захоплення нових територій, тому залюбки кидатиме сотні мільйонів на впровадження російської мови в Україні.
Так народний депутат Олесь Доній прокоментував заяву посла Російської Федерації в Україні Михайла Зурабова про те, що Росія готова допомогти українським освітнім установам для максимального використання потенціалу закону "Про засади державної мовної політики".
"Не дивно, що прозвучала така заява від російського посла, бо Росія розглядає і російську мову, і московський патріархат як засоби русифікації земель, які колись входили або до Російської імперії, або до СРСР, і, в перспективі, в цій чи іншій формі мають приєднатися вже до нового російського утворення", - наголосив він.
"Завжди в історії Російська імперія заради своєї величі і могутності була готова недоплачувати своїм мешканцям, своїм громадянам, але кидати гроші на захоплення нових територій", - підкреслив він.
Нардеп додав: "Відповідно, зараз через мовний закон прогнозовано може кидатися додаткові гроші на російські книжки, підручники, фільми, будь що, що може слугувати засобом русифікації".
Українська влада, на переконання парламентаря, не проти цього процесу.
"П'ята колона всередині України, яка зараз стоїть на чолі української влади і очолює міністерство освіти, чи має більшість у Верховній Раді, це вітає і готова допомагати РФ у цій русифікації. Тому що все, що пов'язано з українською незалежністю для них є ворожим і неприйнятним. Вони готові очолювати губернію в Росії, а не незалежну державу. Тому тут якраз спільний інтерес з одного боку Кремля, а з іншого боку – п'ятої колони в Україні. Тому вони і протягують цю ініціативу – одні проголошують, а інші вітають", - наголосив він.
Доній переконаний, що такі дії однозначно "б'ють по підвалинам української державності". Крім того, він наголосив, що масштаби такої "допомоги" РФ можуть бути грандіозними.
"Це може бути мільйони, десятки мільйонів, сотні. Росія ніколи не шкодувала грошей для підкорення інших земель. Тому що територіальна експансія – це основа російського існування", - підкреслив нардеп.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон "Про засади державної мовної політики", що викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнято з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менш як 10% жителів говорять цією мовою. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон і 10 серпня він набрав чинності.