Росія і Україна обмінялися дозволами на транзитні вантажоперевезення

17:10, 12 лютого 2016

Україна видала Росії дозволи на транзитне перевезення вантажів і нерегулярний транзит пасажирів автотранспортом, повідомила Асоціація міжнародних автомобільних перевізників (АСМАП).

«Від української сторони отримано на 2016 рік дозволи на транзитне перевезення вантажів, а також на нерегулярне транзитне перевезення пасажирів», – йдеться в повідомленні, яке цитує «Інтерфакс-Україна».

Крім того, в Міністерстві інфраструктури України агентству повідомили, що Україна також отримала аналогічні дозволи РФ на паритетних засадах. Кількість виданих дозволів не називається. Точну квоту буде визначено під час переговорів, які відбудуться в першому кварталі 2016 року.

АСМАП організовує доставку цих дозволів у пункти видачі. «Під час планування перевезень необхідно попередньо зв’язуватися з пунктом видачі для перевірки надходження зазначених дозволів», – попереджає асоціація.

Зазначимо, що зараз в Україні набирає обертів резонанс з блокуванням активістами у трьох областях Західної України російських вантажівок, котрі через Білорусь, а звідти – через Україну їдуть до Євросоюзу.

Річ у тім, що у грудні 2015 року росіяни видали приписи до міжнародної угоди 1996 року, яка регулювала засади здійснення автомобільних перевезень між Польщею та Росією. Росіяни обмежили в’їзд на територію Російської Федерації вантажівок з товаром, виробленим в Польщі.

Росія аргументує зменшення квот необхідністю посиленого контролю за переміщенням товарів через кордони у зв’язку з ембарго на постачання продуктів, у тому числі з країн ЄС. Однак насправді такими обмеженнями Росія намагається вигнати зі свого ринку іноземних перевізників.

Переговори з Польщею щодо розв’язання цієї проблеми завершились невдачею. У ніч з 31 січня на 1 лютого закінчився термін дії російських дозволів для польських міжнародних перевізників на в’їзд на територію Росії, і навпаки, для російських – на територію Польщі. Рух вантажівок між державами зупинився.

Росіяни не придумали нічого кращого аніж пустити свої вантажівки через Білорусь, Україну до кордону із Угорщиною. В Україні ці вантажівки їдуть 550 км територією трьох областей: Волинської, Львівської та Закарпатської.