Росія, Китай і ще дві країни відмовилися обговорити порушення прав людини в Криму

11:43, 20 березня 2015

Постійні члени Ради Безпеки ООН Росія і Китай та члени Радбезу Венесуела і Ангола відмовилися брати участь у засіданні, де обговорювалося питання про права людини в Криму.

Зустріч відбулася за ініціативою Литви за так званою «формулою Аррія», яка передбачає участь не лише членів РБ, але і запрошення представників інших відомств і організацій, зазначає ТАСС.

Російське постійне представництво при ООН ще до початку зустрічі заявило про те, що Росія не буде в ній брати участь. Там назвали майбутнє засідання «контрпродуктивним і провокаційним, яке не входить в сферу компетенції Ради Безпеки».

«Росія завжди дуже швидко виступає з критикою України, звинувачуючи її в порушенні прав людини, однак повністю ігнорує порушення прав людини під своїм контролем чи керуванням», — сказала постійний представник Литви при ООН Раймонда Мурмокайте.

Пізніше у дипмісії головуючої при РБ ООН Франції журналістам заявляли, що Росія єдина повідомила про неучасть у зустрічі. Проте згодом з'ясувалося, що бойкотували засідання ще три країни.

19 березня Рада безпеки ООН зібралася, аби обговорити ситуацію в Криму. На зустріч запросили одного із лідерів кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради України Мустафу Джемілєва.

Як повідомляв ZAXID.NET, 19 березня Сербія, яка зараз головує в ОБСЄ, не дозволила провести в штаб-квартирі ОБСЄ фотовиставку про окупацію Криму. В МЗС Литви заявили, що до такого рішення Сербії причетна Росія.