Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв вважає, що Україна перебуває на межі соціально-економічного колапсу.
«Мабуть, нашим сусідам доведеться пережити «другі 90-ті». І, до нещастя, проблема дефолту, а ширше – неминуча загроза соціально-економічного колапсу України - не вигадки «кремлівських» чи будь-яких інших політтехнологів», – написав Медведєв у статті під заголовком «Росія і Україна: життя за новими правилами», яку опублікувала «Независимая газета».
Прем'єр наголосив, що багато країн світу, в тому числі Росія, відчувають серйозні проблеми. «Однак у будь-якому випадку це не абсолютне падіння ВВП на 7-9% (за оцінками МВФ і Мінфіну України), не 20-відсоткове річне зростання інфляції, зменшення майже на 40% золотовалютних резервів, не подорожчання комунальних платежів в півтора-два рази, не закриття або фактичне банкрутство великих підприємств», – йдеться в його матеріалі.
Крім того, Медведєв вважає, що політика країн Західної Європи по відношенню до України нагадує «диктант».
«В економічному відношенні підхід європейців і зовсім нагадував «диктант». Україні просто продиктовано, причому в деталях, все, що вона зобов'язана вчинити чи не у всіх сферах життя», – заявив прем'єр РФ.
За словами Медведєва, в Угоді про асоціацію України з Євросоюзом просувається «пріоритет європейських норм та директив над національним законодавством», що шкодить національним інтересам самої країни.
Він додав, що ставлення ЄС до України нагадує йому неоколоніалізм.
«Україна потрібна Європейському союзу, насамперед, як джерело деяких видів сировини. І, безумовно, як ринок збуту для європейських компаній», – вважає голова російського уряду.
Також прем'єр-міністр Росії порівняв Україну з героїнею повісті Миколи Карамзіна «Бідна Ліза».
«ЄС не поспішає запрошувати Україну до столу європейських держав як рівноправного партнера. Не ставить навіть приставний стілець, а цілеспрямовано тримає її на правах «бідної Лізи»: побачення, які ніколи не закінчаться весіллям», – поділився думкою прем'єр РФ.
Як відомо, країни Євросоюзу і США ввели санкції проти РФ за підтримку озброєнням і живою силою проросійських бойовиків на сході України. Нові економічні заходи проти Росії країни-члени ЄС готові обговорювати лише на наступному саміті 18-19 грудня. Мінфін Росії оцінює втрати бюджету країни в 2015 році від погіршення зовнішньої кон'юнктури, зниження економічного зростання, а також скорочення імпорту в 1 трлн руб. (близько 21,5 млрд доларів).